Współpraca Urzędu Miasta Lublin i Poczty Polskiej

poczta006 e1412013982921

29 września Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk oraz Prezes Zarządu Poczty Polskiej Jerzy Jóźkowiak podpisali list intencyjny, którego głównym celem jest nawiązanie stałej współpracy pomiędzy instytucjami. W planach jest m.in. utworzenie Biur Obsługi Mieszkańca w placówkach Poczty Polskiej oraz utworzenie Centrum Badawczo Rozwojowego.

Pierwsze placówki pocztowe, w których będzie można załatwić sprawy urzędowe zostaną zlokalizowane przy ulicach Żywnego, Pocztowej oraz Jagiełły. Dzięki takim rozwiązaniom mieszkańcy Czechowa, Felina czy Dziesiątej będą mogli skorzystać z Biura Obsługi Mieszkańca bliżej swojego domu. Jest to innowacyjny projekt wprowadzony po raz pierwszy właśnie w Lublinie

-Miasto Lublin dąży do kompleksowej obsługi swoich mieszkańców. Samorządy szukają sposobów na obniżenie kosztów funkcjonowania, ale przede wszystkim na poszukiwanie dobrej i sprawnej obsługi mieszkańców. Wykorzystanie zasobów Poczty Polskiej daje nam szanse na realizację tych zadań. (…) Rozwiązania proponowane przez Pocztę wpisują się w założenia strategiczne rozwoju Lublina jako centrum usług od takich outsourcingowych po centra naukowe. – powiedział Krzysztof Żuk Prezydent Miasta Lublin.

Centrum Badawczo Rozwojowe to pomysł na wykorzystanie naukowego potencjału Lublina. Centrum będzie działać projektowo. Na zatrudnienie mogą liczyć przedstawiciele środowiska naukowego, jak i studenci opuszczający mury uczelni. Osoby zatrudnione przez Pocztę Polską będą opracowywać innowacyjne rozwiązania biznesowe, usługowe i techniczne. W kolejnych miesiącach działalności Centrum Badawczo Rozwojowego zostaną stworzone kolejne miejsca pracy.

-Biorąc pod uwagę potencjał miasta, ogromnego centrum akademickiego uznaliśmy, że w tym obszarze który dla Poczty Polskiej jest kluczowy, czyli obszaru e-commerce, wspólnie połączymy siły i wykorzystamy potencjał środowiska lubelskiego. – powiedział Jerzy Jóźkowiak Prezes Prezes Poczty Polskiej.

Współpraca będzie obejmowała różne obszary działalności, w zależności od potrzeb mieszkańców Lublina oraz Poczty Polskiej, która chce skutecznie konkurować na rynku usług pocztowych, e-commerce i finansowych.

materiały lublin.eu

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.