Wracają rozkłady sprzed świąt, lecz w mocno okrojonej wersji. Wiele linii dalej będzie kursować według obecnego rozkładu

Trolejbus odjeżdżający z przystanku
Trolejbus odjeżdżający z przystanku | fot. Dominik Wąsik

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie przygotowuje się do wdrożenia rozkładów jazdy po feriach zimowych. W związku z tym od poniedziałku wracają rozkłady sprzed świąt, lecz w mocno okrojonej wersji. Sprawdziliśmy, jakie zmiany czekają pasażerów.

Wracają rozkłady jazdy sprzed świąt

„W związku z zakończeniem okresu feryjnego i powrotem uczniów do szkół, od 30 stycznia nastąpią zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Powracają rozkłady poferyjne. Nowe rozkłady zakładają dodanie na 20 liniach ok. 100 kursów, w ruchu pojawi się o 24 wozy więcej niż w rozkładzie specjalnym” – mówi Monika Białach z ZTM Lublin.

Zarząd Transportu Miejskiego chwali się, że dodatkowymi 100 kursami, w tym 22 na linii nr 7, po 9 na liniach 17, 26, 31, 74, 151 i 158. Ponadto linia nr 25 zostanie ponownie skierowana na ul. Romera. Od 30 stycznia wrócą też kursy linii 912 i 922. Nasz informator zwraca uwagę, iż wszystkie linie po prostu wracają do rozkładu szkolnego, więc to nie jest żadne dokładanie kursów.

Od 30 stycznia na liniach powracają rozkłady oznaczone na tabliczkach DZIEŃ POWSZEDNI, ROK SZKOLNY. Poniżej przedstawiamy szczegółowe zmiany:

7 – ostatnie kursy realizowane z pętli Zbożowa i Felin Kalinówka poddane zostały modyfikacji trasy. Kursy zostają skierowane z pominięciem ulic Chemicznej, Rataja, Grygowej i Pancerniaków

11 – zmniejszenie częstotliwości kursowania linii w międzyszczycie oraz godzinach wieczornych

13 – usunięcie ostatnich kursów w Dzień Powszedni realizowanych z pętli Paderewskiego oraz os. Poręba

15 – modyfikacja godzin odjazdów

25 – pozostawienie kursowania linii z rozkładu specjalnego

34 – usunięcie ostatniego kursu w Dzień Powszedni z Dworca PKP

37 – modyfikacja godzin odjazdów

39 – modyfikacja godzin odjazdów

42 – modyfikacja godzin odjazdów

47 – wydłużenie kursu o 20:13 z pętli Zbożowa do przystanku Felin Spiessa

54 – wykreślony został kurs po godzinie 22 realizowany z pętli Wądolna. Pozostawienie kursowania linii z rozkładu specjalnego

70 – pozostawienie kursowania linii z rozkładu specjalnego

73 – pozostawienie kursowania linii z rozkładu specjalnego

156 – usunięcie ostatniego kursu realizowanego z pętli Felin

950 – usunięcie jednego kursu po 23 realizowanego z pętli Choiny

Nowy rozkład ważny od 30 stycznia jest już dostępny na stronie ZTM.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.