Wracają pokazy multimedialne na placu Litewskim. W piątek premiera nowego widowiska

Wracają pokazy multimedialne na placu Litewskim. W piątek premiera nowego widowiska
Pokazy multimedialne na fontannie na placu Litewskim | fot. UM Lublin

Po kilkumiesięcznej przerwie spowodowanej przerwą zimową i sytuacją z COVID-19 na plac Litewski powracają pokazy multimedialne. Najbliższy pokaz już w ten piątek.

W piątek (24 lipca) o godz. 21.00 na fontanny na placu Litewskim wracają pokazy światło – woda – dźwięk. Urzędnicy zapraszają na premierę nowego multimedialnego widowiska pt. „Legenda o Czarciej Łapie”. To 9-minutowa prezentacja nawiązująca do najsłynniejszej lubelskiej legendy o powstaniu odcisku czartowskiej dłoni na stole w Trybunale Koronnym. Dziś to jedna z atrakcji Muzeum Lubelskiego w Lublinie.

„Lublin jako miasto z ponad 700-letnią historią posiada na swój temat wiele legend. Dlatego szukając inspiracji do nowego pokazu na fontannie multimedialnej sięgnęliśmy do jednej z tych historii. Opowieść o Czarciej Łapie znają wszyscy mieszkańcy, a także poznający Lublin turyści. Jednak ta legenda trafia przede wszystkim do wyobraźni najmłodszych, dlatego pokaz ten zadedykowaliśmy przede wszystkim dzieciom” – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Po raz kolejny do projektu multimedialnego zaproszono znanych artystów, są wśród nich lubelscy twórcy: Łukasz Witt-Michałowski, odpowiedzialny za scenariusz i reżyserię pokazu oraz Piotr Bańka, autor muzyki i udźwiękowienia.

„Chociaż jest to już kolejna projekcja multimedialna, to tym razem strona techniczna pokazu została skoncentrowana na uwypukleniu możliwości efektów laserowych i właśnie w oparciu o ten aspekt powstawał scenariusz” – tłumaczy Monika Głazik z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

W najbliższy piątek i sobotę, oprócz premierowych pokazów „Legendy o Czarciej Łapie”, na placu Litewskim będzie można obejrzeć jeszcze dwa widowiska. „Anioły Lubelskie” z 2018 roku to 12-minutowa prezentacja multimedialna zainspirowana wnętrzem Kaplicy Trójcy Świętej znajdującej się na Zamku Lubelskim, zaś 20-minutowy „Sen o Mieście” jest opowieścią o kluczowych epizodach z historii Lublina.

„Przypominamy mieszkańcom, że nadal obowiązuje nakaz zachowania dystansu. Podczas pokazów prosimy więc o zachowanie bezpiecznych odległości i stosowanie zasad bezpieczeństwa” – przypomina Monika Głazik.

Program najbliższych pokazów multimedialnych na pl. Litewskim:

  • piątek (24 lipca), godz. 21.00 – Legenda o Czarciej Łapie + Anioły Lubelskie,
  • sobota (25 lipca), godz. 21.00 – Legenda o Czarciej Łapie + Sen o mieście.

O harmonogramie kolejnych pokazów poinformujemy wkrótce.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.