Menu

Wprowadzenie ograniczeń w dostarczaniu energii elektrycznej przez upały

pge
wikipedia.org
Polskie Sieci Elektroenergetyczne wyprowadziły ograniczenia w dostawach prądu. Rozporządzenie obowiązuje do końca sierpnia i jedynie dotyczy jak na razie odbiorców przemysłowych. Wszystko przez utrzymujące się upały nad Polską. Niski stan Wisły jest rekordowy; woda sięga do pasa. W naszym regionie energii elektrycznej nie zabraknie.

Ze względu na niski poziom wody w rzekach oraz wysoką temperaturę powietrza i wody wykorzystywanej w cyklu produkcji energii elektrycznej, na obszarze całego kraju wprowadzone zostały ograniczenia w dostawach energii elektrycznej.

W Lubelszczyźnie nie ma zagrożenia wyłączeniami prądu. Dotyczy to indywidualnych odbiorców. W całym województwie obowiązuje 19 stopień zasilania. Ostatnia taka sytuacja miała miejsce w latach osiemdziesiątych.

Ograniczenia dotkną za to duże zakłady przemysłowe, które zostały już zobowiązane do zmniejszenia zużycia energii. Ograniczyć zużycie energii musiały już lubelskie galerie handlowe.

Rozporządzenie nie dotyczy szpitali, mediów publicznych, kolei i wojska. To oczywiście efekt upałów i suszy, która w województwie lubelskim wyrządziła duże szkody. Przede wszystkim w gospodarce i w rolnictwie.

Przy takich upałach szczególnej pomocy potrzebują starsi ludzie. Te osoby przy wysokich temperaturach są wyjątkowo narażone na niebezpieczeństwo.

Na ochłodzenie nie mamy co liczyć prędko. Wysokie temperatury mogą utrzymywać się jeszcze przez kilkanaście dni.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.