Wprowadzą ruch wahadłowy na fragmencie jednej z ulic

Sfrezują starą nawierzchnię ul. Krochmalnej
Sfrezują starą nawierzchnię ul. Krochmalnej | fot. Dominik Wąsik

Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie informuje, że we wtorek w godzinach od 7:00 do 18:00, na ul. Krochmalnej na odcinku od ul. Cukrowniczej do ronda Sportowców prowadzone będą roboty budowlane polegające na frezowaniu nawierzchni jezdni.

Wahadło na ul. Krochmalnej

Na czas robót drogowych na ul. Krochmalnej – od skrzyżowania z ul. Cukrowniczą do ronda Sportowców i na skrzyżowaniu ul. Krochmalnej i Cukrowniczej, ruch będzie odbywał się wahadłowo. Rozbudowa ul. Krochmalnej to jedno z zadań realizowanej kompleksowej inwestycji związanej z budową autobusowego dworca metropolitalnego i modernizacją pobliskich ulic.

Przy ul. Krochmalnej zakończono uzbrojenie podziemne na płycie postojowej dla autobusów, a warstwy konstrukcyjne podbudowy wykonano w całości wraz z ustawieniem krawężników. Wykonano również część nawierzchni betonowej na miejscach postojowych dla autobusów. Powstała podziemna infrastruktura oświetlenia placu peronowego oraz zamontowano większość słupów i opraw. Obecnie układane jest zbrojenie i warstwa poślizgowa. Ponadto drogowcy wykonali podbudowę i warstwy bitumiczne (do wiążącej) na drogach manewrowych.

Prace dotyczą także budynku socjalno-sanitarnego dla kierowców. Zakończono stan surowy obiektu na wszystkich kondygnacjach, obecnie trwa montaż instalacji wewnętrznych, układanie glazury oraz realizowane są prace przy elewacji zewnętrznej. Sfinalizowano także prace przy budowie kanalizacji deszczowej i wodociągu na ul. Krochmalnej oraz zamontowano zbiornik retencyjny. Rozpoczęto budowę trakcji trolejbusowej oraz nasadzenia drzew. Termin zakończenia prac przy ul. Krochmalnej upływa z końcem czerwca.

Zobacz także: Budowa dworca metropolitalnego weszła w kolejną fazę. Postęp prac przekroczył 40 proc.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.