Wpadł podczas kontroli drogowej. W bagażniku forda były papierosy bez akcyzy

Papierosy bez polskiej akcyzy ujawnione w bagażniku forda
Papierosy bez polskiej akcyzy ujawnione w bagażniku forda | fot. KMP Lublin

Ponad tysiąc paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy ujawnili lubelscy policjanci podczas kontroli drogowej forda na al. Andersa. 42-latek naraził Skarb Państwa na stratę 25 tys. zł.

Kontrabanda w bagażniku forda

W weekend policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KMP w Lublinie na al. Andersa zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Ford. Kierującym samochodem był 42-letni mieszkaniec Lublina.

Podczas czynności funkcjonariusze zwrócili uwagę na bagaż przewożony przez mężczyznę. Jak się okazało, w aucie znajdowała się nielegalna kontrabanda. Kierowca w bagażniku przewoził łącznie 1070 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

„Wstępne obliczenia wskazują, że gdyby nielegalny towar trafił na rynek, to straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconych należności podatkowych wyniosłyby ponad 25 tysięcy złotych. Mężczyzna usłyszy zarzuty” – mówi kom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy KMP w Lublinie.

Posiadanie i przewożenie papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz wprowadzanie ich do obrotu stanowi naruszenie przepisów karno-skarbowych i zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3, karą grzywny i przepadkiem nielegalnego towaru.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.