WOŚP kupuje sprzęt dla szpitali zakaźnych walczących z koronawirusem

49797490 2026076930804622 8542088798056480768 o
Zdjęcie ilustracyjne | archiwum prywatne Jurka Owsiaka

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podpisała umowę na dostawę 150 nowoczesnych łóżek na oddziały intensywnej terapii. Do końca kwietnia wszystkie będą dostarczone do Polski.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy od kilku dni pozostaje w kontakcie z ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim, konsultując ewentualną pomoc w doposażeniu szpitali w związku z walką z pandemią koronawirusa.

Fundacja złożyła zamówienie na dostarczenie sprzętu, który na OIOM-ach może się pojawić jeszcze w kwietniu. Nie będą to jednak respiratory, o zakup których pytania pojawiają się nieprzerwanie od momentu stwierdzenia pierwszych przypadków zakażenia COVID-19 w Polsce.

„Respiratory są istotnie niezbędne do leczenia osób zarażonych koronawirusem, ale te urządzenia nie są tak po prostu dostępne, nie stoją na półkach. Wcześniej, gdy w ramach zakupów z Finału zamawialiśmy po kilkadziesiąt respiratorów, musieliśmy na nie czekać przez kilka miesięcy, dziś, gdy cały świat składa zamówienia, tych urządzeń zwyczajnie nie ma” – mówi Jurek Owsiak, prezes WOŚP.

Wczoraj, u dwóch firm, Fundacja złożyła zamówienia na dostarczenie w sumie 150 łóżek do intensywnej terapii. Ich koszt to blisko 4 miliony złotych. WOŚP ustali z Ministerstwem Zdrowia, gdzie te łóżka mają trafić, głównie będą to nowe szpitale, wytypowane do walki z koronawirusem.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.