WOŚP kupi łóżka dla powstających oddziałów szpitalnych COVID-19

z26451055IHJerzy Owsiak

Zarząd Fundacji postanowił, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy kupi łóżka dla powstających oddziałów, których celem będzie walka z COVID-19 – poinformował Jurek Owsiak.

Jurek Owsiak na swoim facebookowym profilu zamieścił kilkuminutowe nagranie, które zatytułował „Słowo do Narodu”. Na nagraniu mówi o tym, że z całej Polski docierają sygnały o tworzeniu oddziałów „covidowych”, które muszą powstać w zasadzie od zera. Owsiak podkreśla, że jeszcze kilka tygodni Fundacja mocno walczyła, by nie używano do tego celu sprzętu zakupionego przez WOŚP.

„Jeszcze kilka tygodni temu walczyliśmy z tym i mówiliśmy – starajcie się tego nie demontować, z takim trudem to wszystko powstało, te stanowiska geriatryczne, te stanowiska psychiatrii dziecięcej i młodzieżowej. To oddziały, które mają nasz sprzęt, które mimo pandemii nadal ciężko pracują. Tam także są pacjenci! Jeżeli Państwo macie odgórne polecenie, żeby stworzyć taki oddział, proszę nas zawiadomić, ile łóżek trzeba kupić i my je kupujemy” – apeluje Jerzy Owsiak.

Jurek Owsiak zapewnił także, że Fundacja WOŚP jest już po rozmowach ze sprawdzonymi polskimi firmami, które szpitalne łóżka produkują w Polsce i dzięki temu Fundacja może je zakupić od razu. Są to firmy, z którymi WOŚP do tej pory już współpracowała.

„Napiszcie do Fundacji WOŚP – oprócz prośby dołączcie wszystkie pisma, które Wam każą takie oddziały stworzyć. Wtedy to wszystko będzie wiarygodne, prawdziwe, a my Wam kupimy także prawdziwe łóżka” – zachęca Jerzy Owsiak.

Wszystkie placówki medyczne, które takie polecenie otrzymały i muszą od zera wyposażyć nowy oddział – mogą już dzisiaj zgłosić się do Fundacji WOŚP.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.