WOŚP 2019 w Lublinie. Sprawdź, ile pieniędzy zebrali wolontariusze [ZDJĘCIA]

GERHAND WOŚP 63
Liczenie pieniędzy 27. Finału WOŚP w sztabie Galerii Labirynt w Lublinie | fot. Damian Gerhand

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Lublinie dobiegł końca. Przed północą sztab doliczył się 120 tysięcy 816 złotych i 39 groszy. A to jeszcze nie koniec, bo wciąż trwają aukcje internetowe!

Uśmiechnięci i oklejeni serduszkami wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przez całą niedzielę chodzili po ulicach Lublina. Liczyli na szczodrość przechodniów i się nie zawiedli. Wolontariuszy spotkać było łatwo, bo było ich na prawdę dużo.

Główny sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Lublinie mieścił się w Galerii Labirynt. To tutaj organizowane były koncerty, pokazy pierwszej pomocy, pokazy taneczne i sztuk walki. Nie brakowało tam atrakcji, zwłaszcza dla najmłodszych, oferowanych w zamian za odpowiednie wsparcie na rzecz WOŚP.

Natomiast na Placu Zamkowym miłośnicy samochodów grupy VAG zrobili z aut zrobili „serduszko do nieba” dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tam udało im się zebrać do puszek 6,5 tys. złotych.

Wieczorem rozpoczęło się liczenie zebranych pieniędzy ze wszystkich puszek. Przed północą organizatorzy sztabu w Galerii Labirynt zebrali 120 tysięcy 816 złotych i 39 groszy. Ta suma nie jest jeszcze ostateczną, ponieważ trwają jeszcze licytacje internetowe.

WOŚP 2019 – zebrane pieniądze

Wczorajszy wieczór przerósł najśmielsze oczekiwania i przyniósł kolejny rekord. Kwota, którą zebrano podczas 27. finału WOŚP wynosi 92 143 798 złotych. Dla porównania w 2018 w tym samym czasie zebrano 81 423 542 zł.

WOŚP 2019 w Galerii Labirynt / Damian Gerhand

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.