Worek z odpadami medycznymi leżał na chodniku. Na zgubę trafili strażnicy miejscy

img 20190911 134739
Strażnicy miejscy znaleźli porzucony worek z odpadami medycznymi | fot. Straż Miejska Lublin

Strażnicy miejscy patrolujący ulice miasta znaleźli porzucony worek przy al. Andersa. W środku znajdowały się odpady medyczne. Strażnicy ustalili osobę, która go zgubiła i nałożyli na nią mandat.

Do zdarzenia doszło w środę około godz. 13.30 przy ul. Andersa w Lublinie. Funkcjonariusze eko-patrolu natknęli się na podejrzany worek porzucony na chodniku. Po zabezpieczeniu terenu sprawdzili dokładnie zawartość worka.

Okazało się, że znajdowały się tam odpady medyczne zawierające między innymi zużyte strzykawki i ampułki po lekach oraz zakrwawione rękawiczki. W toku prowadzonych czynności strażnicy miejscy zlokalizowali źródło pochodzenia worka z odpadami.

Ustalili, że porzucone śmieci należały do okolicznej placówki medycznej, z której tego samego dnia odpady były odbierane przez pracowników firmy przewożącej odpady medyczne. Osoba odpowiedzialna została wezwana na miejsce i ukarana mandatem karnym.

img 20190911 134715
Strażnicy miejscy znaleźli porzucony worek z odpadami medycznymi | fot. Straż Miejska Lublin

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.