WORD Lublin podsumował 2021 rok. Statystyki zdawalności egzaminów na prawo jazdy

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Lublinie
Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Lublinie przedstawił statystyki dotyczące przeprowadzonych egzaminów w 2021 roku. Zdawalność praktycznej części egzaminu na prawo jazdy kategorii B wyniosła 35 proc.

Statystyki zdawalności w WORD w Lublinie za 2021 rok

W minionym roku w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Lublinie przeprowadzono 47 tysięcy egzaminów. Ponad 29 tys. dotyczyło egzaminów praktycznych wszystkich kategorii, a blisko 17,7 tys. egzaminów teoretycznych. Największą popularnością cieszyły się egzaminy na kategorię B prawa jazdy: 36 862 egzaminów.

W 2021 roku pozytywnym wynikiem zakończyło się 10 478 egzaminów teoretycznych na prawo jazdy co w ogólnej ilości 17 693 przeprowadzonych egzaminów daje wynik zdawalności na poziomie 63,1%. Z egzaminami praktycznymi poradziło sobie 37,2% kursantów.

Gdzie najłatwiej zdać egzamin na prawo jazdy?

Jak pokazały statystyki zdawalności WORD Lublin, w 2021 roku spośród ogólnej liczby przeprowadzonych egzaminów wynikiem negatywnym zakończyło się: na placu manewrowym WORD 25,2% egzaminów, a w ruchu miejskim 37,5% egzaminów.

Terminy oczekiwania w WORD Lublin są krótkie: 7 dni dla egzaminu teoretycznego i od 3 dni do 3 tygodni dla części praktycznej – czas oczekiwania różni się dla każdej kategorii. Cena egzaminu na kategorię B wynosi 140 złotych. Więcej, bo 200 złotych, zapłacimy za kategorię C i D. Egzamin teoretyczny kosztuje 30 złotych.

Statystyka zdawalności za 2021 roku w WORD Lublin
Statystyka zdawalności za 2021 roku w WORD Lublin

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.