W Wojewódzkim Ośrodku Medycyny Pracy przy ul. Nałęczowskiej został dobudowany budynek C i E. Aktualnie w trakcie realizacji jest także budowa bloku D – centralnej rejestracji, dzięki której w jednej lokalizacji będzie możliwa rejestracja do wszystkich poradni WOMP-u.
Nowy budynek WOMP przy ul. Nałęczowskiej
Powierzchnia użytkowa nowopowstałego budynku Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy Centrum Profilaktyczno-Leczniczego przy ul. Nałęczowskiej w Lublinie wynosi łącznie niemal 3,2 tys. m kw. Znajduje się w nim łącznie 49 gabinetów z przeznaczeniem na udzielanie świadczeń zdrowotnych.
Są to gabinety Praktyki Lekarza Rodzinnego oraz poradni specjalistycznych: chirurgicznej, ortopedycznej, neurologicznej, ginekologicznej, kardiologicznej, reumatologicznej, endokrynologicznej, rehabilitacyjnej, endokrynologicznej wraz z właściwymi dla nich gabinetami diagnostyczno-zabiegowymi oraz pracowni diagnostyczno-zabiegowych EKG i Holtera oraz spirometrii, jak również gabinetów pracowni rehabilitacji.
Ponadto w ramach projektu nastąpiło doposażenie gabinetów w nowoczesny specjalistyczny sprzęt i aparaturę medyczną, ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb w zakresie rehabilitacji leczniczej. Zostały zakupione m.in: system do rehabilitacji neurologicznej i ortopedycznej, aparat do laseroterapii oraz nowoczesne aparaty USG.
„Jak ważne jest to przedsięwzięcie, potwierdzają to nawet dzisiejsze doniesienia odnośnie tego, że pandemia zaczyna nabierać tempa. Rozpoczęliśmy szczepienia szczepionką białkową. Zainteresowanie jest bardzo duże, z czego się bardzo cieszymy. Niemniej jednak problem jest z jej dostaniem, lecz mamy nadzieję, że zostanie on rozwiązany w przyszłym tygodniu przez Ministerstwo Zdrowia. Jako profilaktyk zachęcam bardzo serdecznie do szczepień” – mówiła podczas otwarcia Anna Rutczyńska-Rumińska, dyrektor WOMP CP-L w Lublinie.
Placówkę odwiedza dziennie blisko 800 pacjentów. Poszczególne poradnie będą otwierane etapowo, ponieważ w dalszym ciągu trwa doposażanie poszczególnych gabinetów. W budowie jest jeszcze budynek centralnej rejestracji, w której pacjenci będą mogli rejestrować się do wszystkich poradni ośrodka.
Fotowoltaika i pompy ciepła
Nowy budynek WOMP-u w pełni korzysta z odnawialnych źródeł energii. Na dachu oraz południowej ściennie obiektu zostały zamontowane panele fotowoltaiczne. Na dachu budynku usytuowano pięć pomp ciepła, a we wszystkich gabinetach – klima-konwektory.
Koszt budowy wraz z doposażeniem wyniósł ponad 39 mln zł, z czego 27 mln zł to kwota dofinansowania.
Zdjęcia
Dodaj swój komentarz