Wójt Wojciechowa pod naciskiem wojewody, kuratora oświaty i radnych zawiesił dyrektora Szkoły Podstawowej w Miłocinie

Wojewoda lubelski Krzysztof Komorski interweniuje ws. nieprawidłowości w Szkole Podstawowej w Miłocinie
Wojewoda lubelski Krzysztof Komorski interweniuje ws. nieprawidłowości w Szkole Podstawowej w Miłocinie | fot. LUW

Na nadzwyczajnej sesji Rady Gminy Wojciechów radni przyjęli stanowisko w sprawie natychmiastowego zawieszenia w obowiązkach dyrektora Szkoły Podstawowej w Miłocinie. Wójt pod naciskiem wojewody, kuratora oświaty i radnych dziś wydał zarządzenie i tym samym zawiesił dyrektora.

Rodzice, nauczyciele, wojewoda i kurator oświaty na sesji Rady Gminy Wojciechów

Podczas nadzwyczajnej sesji Rady Gminy Wojciechów (3 kwietnia) dotyczącej sytuacji w Szkole Podstawowej w Miłocinie radni jednogłośnie przyjęli stanowisko dotyczące natychmiastowego zawieszenia w obowiązkach dyrektor szkoły Moniki Szumery.

Na tej sesji pojawił się wojewoda lubelski Krzysztof Komorski oraz lubelski kurator oświaty Tomasz Szabłowski. Na sesji natomiast nie pojawił się wójt gminy Artur Markowski, który miał przebywać na zwolnieniu lekarskim. Jak twierdzą mieszkańcy, w tym czasie prowadził on agitację na terenie gminy.

Zdaniem rodziców, nauczycieli, kuratorium oświaty oraz wojewody lubelskiego dyrektorka tuszowała sprawę molestowania uczniów przez byłego już nauczyciela placówki. O tym pisaliśmy tu: Były nauczyciel przyznał się do molestowania dzieci. Dyrektorka szkoły podejrzana o niszczenie dokumentacji. Jest zawiadomienie

Wójt zawiesił dyrektora

W piątek (5 kwietnia) na stronie internetowej Gminy Wojciechów zostało udostępnione oświadczenie wójta Artura Markowskiego. Czytamy w nim:

„Po przeprowadzeniu konsultacji z różnymi środowiskami, nauczycielami, rodzicami, społecznością Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Miłocinie oraz zgodnie z apelem Wojewody Lubelskiego i Lubelskiego Kuratora Oświaty, a także jednogłośnym stanowiskiem Rady Gminy Wojciechów […], informuję, że w dniu 5 kwietnia 2024 r. wydałem Zarządzenie nr 43/24 r. w sprawie zawieszenia nauczyciela pełniącego funkcję dyrektora Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Miłocinie”.

Wydane Zarządzenie zawiesza Monikę Szumerę w obowiązkach nauczyciela pełniącego funkcję dyrektora do 30 sierpnia 2024 r.

Wojewoda zadowolony z decyzji

Do podjętej decyzji odniósł się wojewoda lubelski Krzysztof Komorski.

„Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Miłocinie po naszej interwencji została zawieszona. Teraz jak najszybciej przywróćmy szkołę do normalnego funkcjonowania i zaopiekujmy się dzieciakami. Dziękuję wszystkim zaangażowanym – dobra robota!” – napisał Krzysztof Komorski.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.