Wojewoda lubelski zasponsorował wydanie Kuriera Lubelskiego. Gazeta trafi do 820 tys. gospodarstw

Specjalne wydanie Kuriera Lubelskiego dotyczące szczepień trafi do mieszkańców woj. lubelskiego
Specjalne wydanie Kuriera Lubelskiego dotyczące szczepień trafi do mieszkańców woj. lubelskiego | fot. Katarzyna Link, LUW

Do końca miesiąca do skrzynek pocztowych mieszkańców województwa lubelskiego trafi bezpłatne wydanie Kuriera Lubelskiego poświęcone szczepieniom. Wśród sponsorów wydania jest Lubelski Urząd Wojewódzki.

Gazetka ma zachęcić mieszkańców województwa do szczepień

W poniedziałek wojewoda lubelski poinformował, że niski poziom osób zaszczepionych przeciw covid-19 w województwie lubelskim wynika z problemu dotarcia do wszystkich mieszkańców. W województwie lubelskim w pełni zaszczepionych zostało nieco ponad 812 tys. z ok. 2,1 mln mieszkańców.

„W przestrzeni publicznej coraz więcej jest informacji, które budują niepotrzebne, negatywne emocje, czego efektem jest wskaźnik szczepień” – powiedział wojewoda Lech Sprawka.

„W związku ze wzrastającą liczbą zakażeń wirusem SARS-CoV-2 w województwie lubelskim przy jednoczesnym niskim stopniu wyszczepialności, wojewoda lubelski Lech Sprawka poszukiwał kolejnych form dotarcia do mieszkańców z rzetelnymi i wiarygodnymi informacjami na temat szczepionek i szczepień przeciw covid-19” – mówi Agnieszka Strzępka, rzeczniczka wojewody.

I całkiem przypadkowo do Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego odezwał się Dariusz Kołacz, prezes lubelskiego oddziału Polska Press, wydawcy Kuriera Lubelskiego, który zaproponował przygotowanie specjalnego wydania gazety poświęconemu upowszechnianiu wiedzy na temat szczepień.

„Prezes lubelskiego oddziału Polska Press jako jedyny wyszedł z tego typu inicjatywą. Gdyby wojewoda lubelski otrzymał propozycje współpracy na rzecz mieszkańców województwa lubelskiego od innych wydawców, również rozważyłby podjęcie współpracy” – wyjaśnia Strzępka.

Redakcja Kuriera Lubelskiego przygotowała ośmiostronicową gazetkę poświęconą tematyce szczepień. W środku oprócz wywiadu z wojewodą znalazły się wywiady z ekspertami z zakresu chorób zakaźnych, intensywnej terapii, immunologii i wirusologii.

Specjalne wydanie Kuriera Lubelskiego dotyczące szczepień trafi do mieszkańców woj. lubelskiego
Specjalne wydanie Kuriera Lubelskiego dotyczące szczepień trafi do mieszkańców woj. lubelskiego | fot. Katarzyna Link, LUW

„W ramach nawiązanej współpracy, wojewoda lubelski zobowiązał się pokryć koszty dystrybucji gazety oraz częściowo – jej wydania. Lubelski Urząd Wojewódzki wpłacił na konto Polska Press kwotę 19 350,00 zł brutto” – mówi Strzępka. „Jest to kwota niewymagająca procedury zapytania ofertowego lub przetargowej” – zaznacza.

Do końca października 820 tys. egzemplarzy bezpłatnej gazetki trafi do skrzynek pocztowych mieszkańców Lubelszczyzny. Za kolportaż odpowiada Poczta Polska.

„Pomiędzy Lubelskim Urzędem Wojewódzkim a Pocztą Polską została zawarta umowa do świadczenia usługi pocztowej na druk bezadresowy na terenie województwa lubelskiego” – dodaje rzeczniczka wojewody.

Wśród firm, które zasponsorowały przygotowanie dodatku #szczepiMYsię są spółki kontrolowane przez Skarb Państwa (Bogdanka, Grupa Azoty, Totalizator Sportowy, PGE, PZU) oraz Fundacja PKO, banku, w którym udziały ma również Skarb Państwa.

Przypomnijmy, że spółka Polska Press, wydawca Kuriera Lubelskiego, w grudniu 2020 r. została przejęta przez koncern PKN Orlen, kontrolowany przez PiS.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. mieszkańcy lubelszczyzny to tylko umysłowa ciemnota, żadne argumenty do pospólstwa nie przemówią. Ciemnogród umysłowy i tylko tyle !!!!