Wojewoda lubelski: Będzie wniosek do Rady Miasta w sprawie Krzysztofa Żuka

15027724 1227822343943127 6979473847037968 n

Wojewoda lubelski wyśle do Rady Miasta wniosek o stwierdzenie wygaśnięcia mandatu prezydenta Krzysztofa Żuka.

Przemysław Czarnek na czwartkowej, specjalnie zwołanej konferencji prasowej oświadczył, że złoży do Rady Miasta Lublin wniosek o ponowne rozpatrzenie i głosowanie radnych nad wygaśnięciem mandatu prezydenta Krzysztofowi Żukowi.

Na początku listopada Centralne Biuro Antykorupcyjne złożyło po raz pierwszy wniosek o wygaszenie mandatu Krzysztofa Żuka. Argumentem było to, że prezydent zasiadał w radzie nadzorczej państwowej spółki PZU Życie. Chodzi o ustawę antykorupcyjną.

– Funkcjonariusze CBA ujawnili, że Krzysztof Żuk od 1 stycznia 2014 r. do 21 stycznia 2016 r. wbrew zakazowi zasiadał w radzie nadzorczej spółki PZU na Życie S.A. Dodatkowo ustalono, że pobierał z tego tytułu wynagrodzenie/zapłatę, w sumie ponad 260 tys. zł. – wyjaśnia Piotr Kaczorek, Wydział Komunikacji Społecznej CBA.

Więcej informacji tutaj —> klik

Gdy sprawa wpłynęła do UM Lublin, sam Krzysztof Żuk przygotował projekt uchwały wygaszający jego mandat prezydenta. Wniosek nie przeszedł.

(fot. Krzysztof Żuk)

 

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.