Wodna mgiełka na upalne dni. MPWiK pyta mieszkańców o lokalizacje kurtyn wodnych

20543860 1080656872034028 4046056722278480489 o
Kurtyny wodne w Lublinie | fot. MPWiK Lublin

Upały będą coraz mocniej doskwierać mieszkańcom Lublina. Dlatego MPWiK pyta mieszkańców, gdzie ma ustawić kurtyny wodne.

Letnie upały dają się we znaki wszystkim mieszkańcom Lublina. W związku z temperaturami, które przekraczają już 20 stopni Celsjusza, władze miasta postanowiły zadbać o to, aby lublinianie mieli się gdzie ochłodzić. Wkrótce rozstawione mają zostać kurtyny wodne.

Mają one pomóc mieszkańcom naszego miasta w przetrwaniu upalnych dni. Kurtyny wodne w Lublinie rozstawione mają być w siedmiu miejscach. W jakim miejscach się znajdą? O to MPWiK pyta mieszkańców.

– Miejsce będzie uzależnione od potrzeb mieszkańców i ich propozycji. Warunkiem jest dostęp do źródła wody oraz zapewnienie nadzoru nad kurtyną wodną – mówi Magdalena Bożko, rzecznik MPWiK.

W ubiegłych latach kurtyny stały nie tylko w czasie upałów na ulicach miasta, ale także m.in. podczas imprez biegowych czy letnich pikników. Na stałe chłodziły na Placu Litewskim, Placu Łokietka czy ścieżce obok Bystrzycy.

Zgłoś swoją propozycję

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zachęca lublinian, aby składali swoje propozycje lokalizacji kurtyn. Kurtyny staną w siedmiu lokalizacjach, bo tyle deszczownic jest do dyspozycji.

Swoje propozycje lokalizacji kurtyn wodnych możecie zgłaszać przez formularz na stronie MPWiK i dostarczenie go do Działu Promocji firmy przy al. J. Piłsudskiego 15, budynek A, pok. 301 lub mailem na adres [email protected].

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.