Wniosek o pieniądze tylko do końca sierpnia. Można otrzymać 1400 złotych

Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Sierpień to ostatni miesiąc, w którym osoby uprawnione mogą złożyć wniosek o dodatek solidarnościowy. Ile wynosi takie świadczenie i gdzie należy złożyć wniosek o pieniądze?

Dodatek solidarnościowy wynosi 1400 złotych i może dostać go osoba, z którą po 15 marca pracodawca rozwiązał umowę o pracę za wypowiedzeniem lub której umowa o pracę na czas określony wygasła po 15 marca. Żeby otrzymać dodatek, trzeba było w tym roku podlegać ubezpieczeniom z umowy o pracę łącznie przez minimum 60 dni.

Świadczenie przysługuje również osobom bezrobotnym już zarejestrowanym w urzędzie pracy. Otrzymanie dodatku solidarnościowego oznacza zawieszenie wypłaty zasiłku dla bezrobotnych i stypendium na szkolenia lub podnoszenie kwalifikacji.

O świadczenie można wnioskować wyłącznie drogą elektroniczną, czyli na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE). Dotychczas wniosków o dodatek solidarnościowy wypłynęło 181 580. Łącznie wypłacono świadczeń na kwotę 241 227 686,87 zł.

Dodatek solidarnościowy: PYTANIA i ODPOWIEDZI >>>kliknij tutaj<<<



2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Może jeszcze rząd zrobi za Ciebie wszystko i pod nos przyniesie niespodziankę w postaci 1400zł, żeby szanownemu Panu/szanownej Pani pod nos przynieść z pocalowaniem ręki.

  2. Dlatego wniosek można wysłać jedynie elektronicznie rząd nigdy nie zapewnil kursu komputerowego dla starszych osób ani komputera czy internetu to czemu mam obowiązek korzystać z drogi elektronicznej jak nie potrafię czy jest w pełni zgodne z prawem