Najnowsze ogłoszenia (spoty)
Sierpień to ostatni miesiąc, w którym osoby uprawnione mogą złożyć wniosek o dodatek solidarnościowy. Ile wynosi takie świadczenie i gdzie należy złożyć wniosek o pieniądze?
Dodatek solidarnościowy wynosi 1400 złotych i może dostać go osoba, z którą po 15 marca pracodawca rozwiązał umowę o pracę za wypowiedzeniem lub której umowa o pracę na czas określony wygasła po 15 marca. Żeby otrzymać dodatek, trzeba było w tym roku podlegać ubezpieczeniom z umowy o pracę łącznie przez minimum 60 dni.
Świadczenie przysługuje również osobom bezrobotnym już zarejestrowanym w urzędzie pracy. Otrzymanie dodatku solidarnościowego oznacza zawieszenie wypłaty zasiłku dla bezrobotnych i stypendium na szkolenia lub podnoszenie kwalifikacji.
O świadczenie można wnioskować wyłącznie drogą elektroniczną, czyli na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE). Dotychczas wniosków o dodatek solidarnościowy wypłynęło 181 580. Łącznie wypłacono świadczeń na kwotę 241 227 686,87 zł.
Dodatek solidarnościowy: PYTANIA i ODPOWIEDZI >>>kliknij tutaj<<<
Dlatego wniosek można wysłać jedynie elektronicznie rząd nigdy nie zapewnil kursu komputerowego dla starszych osób ani komputera czy internetu to czemu mam obowiązek korzystać z drogi elektronicznej jak nie potrafię czy jest w pełni zgodne z prawem
Może jeszcze rząd zrobi za Ciebie wszystko i pod nos przyniesie niespodziankę w postaci 1400zł, żeby szanownemu Panu/szanownej Pani pod nos przynieść z pocalowaniem ręki.
Dodaj opinię