Wniosek o 500 PLUS warto złożyć do końca kwietnia 2022. Dzięki temu unikniesz przerwy w wypłacie świadczenia

Rodzina 500 PLUS
Rodzina 500 PLUS | materiały prasowe

Wniosek o dalszą wypłatę świadczenia 500 PLUS na dzieci warto złożyć do końca kwietnia 2022. Dzięki temu w przelewach comiesięcznego dodatku nie będzie przerw.

Do kiedy wnioski 500 PLUS 2022?

Do maja 2022 świadczenia z programu Rodzina 500 PLUS niemal wszystkim opiekunom wypłacają jeszcze gminy. Od czerwca, czyli od rozpoczęcia nowego okresu świadczeniowego, wypłatami będzie zajmował się ZUS.

Żeby mieć zachowaną ciągłość comiesięcznych przelewów 500 PLUS, rodzic powinien wysłać do ZUS wniosek o przyznanie świadczenia na dalszy okres maksymalnie do końca kwietnia. Liczy się data złożenia prawidłowego zgłoszenia z wymaganymi dokumentami.

„Jeżeli wniosek wpłynie do ZUS jeszcze w kwietniu, to pierwsza wypłata z nowego okresu świadczeniowego trafi do rodzica w czerwcu. Jeśli rodzic złoży wniosek później, to wypłata pojawi się na koncie odpowiednio później. Dlatego nie warto zwlekać” – mówi Małgorzata Korba, regionalny rzecznik ZUS.

Wnioski o 500 PLUS są teraz tylko przez Internet. Rodzice mogą je przesłać przez bankowość internetową, portal Empatia lub Platformę Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS).

Do ZUS wpłynęły dotychczas wnioski na nowy okres wypłat 500 PLUS (czyli na czerwiec 2022 – maj 2023) obejmujące ponad 4,6 mln dzieci w całej Polsce. Mieszkańcy województwa lubelskiego złożyli wnioski o świadczenia na ponad 240 tys. dzieci.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.