Włożył do palnika kuchenki gazowej nabój. 81-latek miał nielegalną broń i amunicję

flame 871136 1280 e1496216533907

Policjanci z Bychawy zatrzymali 81-latka, który włożył do wnętrza palnika kuchenki gazowej nabój. Mężczyzna w domu miał nielegalną broń oraz amunicję.

 

Dyżurny policji w nocy z niedzieli na poniedziałek został powiadomiony o znalezionym naboju od broni w palniku kuchenki. Na miejsce zostali wysłani policjanci z bychawskiej policji.

 

Mundurowi ustalili, że kobieta mieszka razem ze swoim dziadkiem, a we wnętrzu palnika gazowego znajduje się nabój kal. 9 mm. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna w piwnicy zakręcił wodę. Policjanci zatrzymali 81-latka i osadzili w policyjnym areszcie.

 

Policjanci przeszukali pomieszczenia zajmowane przez 81-latka. W trakcie czynności ujawnili kilkadziesiąt sztuk amunicji oraz broń palną samodziałową, na którą nie posiadał wymaganego zezwolenia. Jak ustalili policjanci około 5 lat temu mężczyzna posiadał bez wymaganego zezwolenia „dubeltówkę”.

 

Mężczyzna odpowie za stworzenie zagrożenia dla życia i zdrowia ludzkiego oraz za posiadanie broni i amunicji bez wymaganego zezwolenia. Grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.