Właściciele psów uważajcie! Ktoś rozrzuca kiełbasy nadziane małymi gwoździami

Kiełbasa nadziana gwoździami | fot. czytelniczka Małgorzata

Nasza Czytelniczka alarmuje: Na terenie Lublina ponownie pojawiają się pułapki na nasze czworonogi. To kiełbasy nadziane małymi gwoździami stanowią poważne zagrożenie – zwłaszcza dla psów.

Ktoś z premedytacją podrzuca śmiertelne pułapki dla psów. Zwabione zapachem kiełbasy, psy są narażone na niebezpieczeństwo. Kiełbasa nabita małymi gwoździami została znaleziona na trawniku w okolicach wybiegu dla psów przy ul. Dziewanny w wąwozie na Czubach.

Drodzy posiadacze czworonogów uważajcie w wąwozie między Porębą a Widokiem. Ktoś rozrzuca kiełbasę nadzianą gwoździami. Tą, którą znalazłam, wyrzuciłam, ale pies, który biega bez smyczy, na pewno się nią zainteresuje. Nie wygląda na najtańszą” – ostrzega czytelniczka Małgorzata.

Czytaj także: Uważajcie na swoje psy! Ktoś rozrzuca kiełbasę nafaszerowaną metalowymi elementami

Apelujemy o szczególną uwagę przy wyprowadzaniu naszych pupili na spacer. Niestety nikt nie jest w stanie przewidzieć, gdzie następnym razem nasze psy natkną się na śmiertelną pułapkę. Aby uchronić psa przed zjedzeniem niebezpiecznego przedmiotu, można podczas spaceru założyć mu kaganiec.

Działanie, zmierzające do okaleczenia zwierząt podlega karze. Za uśmiercenie zwierzęcia bądź znęcanie się nad nim grozi kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat.

Kiełbasa nadziana gwoździami | fot. czytelniczka Małgorzata

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. No właśnie to nie jest wina psa tylko właściciela pies też musi się załatwić może trzeba bardziej zwracać uwagę ludziom gdy się widzi na ulicy osobę z psem który się załatwia może to w końcu poskutkuje a nie karać biedne zwierzęta które tak naprawdę nie są winne

  2. Nie pochwalam tego typu działań ale popatrzmy na to z innej strony .Idę z dzieckiem ,małym dzieckiem na spacer .Wiadomo że taki maluch biega po trawniku i gdzie popadnie .Również po dziesiątkach psich kup .A chwilę wcześniej szła wielka dama lub jego wysokość książe z pieskiem ,który paskudził gdzie się da ale wielkie państwo ma to w głębokim poważaniu No i ktoś się wkurzył Nie reaguje tak jak trzeba Ale się wnerwił i kasuje psy . Mi też nie jest przyjemnie jak po każdym spacerze muszę czyścić dziecka buty ,autko czy rower z psich kup.Mieszkam na Czechowie i tu jest zasrane przez psy wszędzie tyle że to ne wina psa lecz jego właściciela brudasa