Włamywali się do mieszkań pod nieobecność domowników. Kradli wszystko, co uznali za wartościowe

Włamywali się do mieszkań na terenie Lublina
Włamywali się do mieszkań na terenie Lublina | fot. KMP Lublin

Trzech mężczyzn w wieku 25, 27 i 33 lat usłyszało zarzuty kradzieży z włamaniem. Wykorzystywali moment nieobecności domowników i włamywali się do mieszkań na terenie Lublina. Ich łupem padało wszystko, co uznali za wartościowe. Jeden z mężczyzn działał w warunkach recydywy i grozi mu nawet 15 lat więzienia. Pozostali mogą dostać karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Mieszkaniowi włamywacze w rękach policji Lublin

Do włamań dochodziło w ostatnich tygodniach w dzielnicy Czuby i Choiny w Lublinie. Pod koniec ubiegłego tygodnia policjanci przeprowadzili specjalne działania skierowane przeciwko mieszkaniowym włamywaczom, którzy dokonywali przestępstw na terenie miasta.

W trakcie obserwacji, w dzielnicy Czuby dzielnicowi z 7. komisariatu z zauważyli podejrzanych mężczyzn. Ich zachowanie wskazywało, że mogą planować kolejne przestępstwo. Od razu zostali zatrzymani. Okazało się, że to obywatele Gruzji w wieku 27 i 33 lat.

Policjanci przeanalizowali ostatnie zdarzenia i szybko ustalili, że mają na swoim koncie co najmniej trzy włamania do mieszkań na terenie Lublina. Obydwaj usłyszeli zarzuty dotyczące przestępstw z początku grudnia. Ich łupem padły pieniądze oraz biżuteria. Łączne straty oszacowano na blisko 20 tysięcy złotych.

Policjanci zatrzymali też kolejnego włamywacza. 25-latek za cel obierał mieszkania i domy jednorodzinne. Kradł wszystko, co uważał za wartościowe. Od elektroniki, poprzez biżuterię, pieniądze i monety kolekcjonerskie. Łączne straty oszacowano na kwotę ponad 40 tysięcy złotych.

W trakcie zatrzymania policjanci odnaleźli u 25-latka broń hukową. Operacyjni udowodnili mu łącznie trzy włamania oraz dwa usiłowania kradzieży z włamaniem. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Za kradzież z włamaniem w recydywie grozi do 15 lat więzienia.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.