Włamywali się do domów na terenie Lublina. Przebiegli złodzieje wykorzystywali fakt niezamkniętych drzwi

Włamywali się do domów na terenie Lublina
Włamywali się do domów na terenie Lublina | fot. KMP Lublin

Policjanci z Lublina zatrzymali dwóch złodziej, którzy w ostatnich tygodniach dokonali kilkanaście włamań do domów na terenie naszego miasta. Mężczyźni wykorzystali fakt niezamkniętych drzwi, kradli wartościowe przedmioty.

Okradali otwarte domy

Do włamań doszło w ostatnich tygodniach na terenie Lublina. Sprawcy wykorzystywali fakt pozostawienia otwartych drzwi do domów przez właścicieli. Wchodzili do środka i kradli wartościowe przedmioty. Ich łupem padała m.in. biżuteria, elektronika oraz portfele z kartami bankomatowymi. Łączne straty właściciele wycenili na ponad 35 tysięcy złotych.

„Straty zapewne byłyby większe, jednak w kilku przypadkach złodziei spłoszyli mieszkańcy. Mężczyźni zostali zatrzymani bezpośrednio po jednym z przestępstw przez wywiadowców. Policjantów wezwał jeden z mieszkańców, który zauważył sprawców. Okazało się, że to dwaj mężczyźni w wieku 39 lat” – mówi nadkom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Mężczyźni włamywali się do otwartych domów na terenie Lublina
Mężczyźni włamywali się do otwartych domów na terenie Lublina | fot. KMP Lublin

Złodzieje usłyszeli zarzuty

Zajmujący się sprawą policjanci z „mienia” udowodnili im kilkanaście czynów. 39-letni recydywista usłyszał łącznie 15 zarzutów, natomiast jego kompan 13. Mężczyźni odpowiedzą za kradzieże, usiłowania kradzieży i włamań oraz włamania na karty bankomatowe. Dodatkowo jeden z nich posiadał przy sobie narkotyki.

„Na poczet przyszłej kary funkcjonariusze zabezpieczyli samochód” – informuje nadkom. Kamil Gołębiowski.

Dzisiaj na wniosek prokuratora są doprowadzani do sądu, który zdecyduje o tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Samochód zabezpieczony na poczet kary? Czyżby ukry albo gruzini?