Włamywał się do domów i garaży na terenach Lublina. Włamywacz nakradł na kwotę 10 000 zł

komisariat III Lublin

Z odpowiedzialnością karną musi liczyć się 31-letni mieszkaniec Lublina, który włamywał się do domów i budynków gospodarczych na terenie Lublina. Swoimi czynami spowodował straty przekraczające 10 tysięcy złotych. Został zatrzymany w wyniku działań operacyjnych prowadzonych przez kryminalnych z Lublina.

Biżuteria i sprzęt budowlany łupem złodzieja

Aresztowanie było wynikiem działań operacyjnych przeprowadzonych przez policjantów z 4. komisariatu w Lublinie. To oni prowadzili dochodzenie w sprawie serii włamań. Pierwsze zdarzenie, jakie zarejestrowali, dotyczyło włamania do domu, gdzie złodziej ukradł biżuterię. Kolejny incydent dotyczył włamania do garażu i kradzieży sprzętu budowlanego. Całkowite straty oszacowano na ponad 10 tysięcy złotych.

Ręce zatrzymanego w kajdankach. Aresztowany mężczyzna w kajdankach
Ręce zatrzymanego w kajdankach. Aresztowany mężczyzna w kajdankach | fot. shutterstock

Praca operacyjna przyniosła pożądany rezultat

Według zgromadzonego materiału winnym popełnionych czynów był 31-letni mieszkaniec Lublina. Mężczyzna został zatrzymany i postawiono mu zarzuty. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego, za kradzież z włamaniem grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

sklep jubilerski złota biżuteria
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Adobe Stock

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Warto dodać, że mieszkaniec Lublina przybył zupełnie legalnie na wizie studenckiej z Zimbabwe.