Włamywacze wpadli już następnego dnia. Splądrowali dom, ukradli ponad 300 tys. zł i złotą biżuterię

Policjanci zatrzymali szajkę włamywaczy
Policjanci zatrzymali szajkę włamywaczy | fot. KPP Świdnik

Wspólne działania kryminalnych ze Świdnika oraz KWP z Lublina doprowadziły do zatrzymania trzech sprawców włamania do jednego z domów w gminie Piaski. Łupem włamywaczy padło ponad 300 tysięcy złotych oraz złota biżuteria.

Złodzieje splądrowali dom

We wtorek (11.04) policjanci ze Świdnika zostali powiadomieni o włamaniu do domu jednorodzinnego na terenie gminy Piaski. Włamywacze po dostaniu się do środka i splądrowaniu domu, skradli pieniądze w kwocie ponad 300 tysięcy złotych oraz złotą biżuterię.

Już następnego dnia świdniccy kryminalni przy wsparciu policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie natrafili na trop włamywaczy i ich zatrzymali. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy Lublina w wieku 30 i 55 lat oraz 35-latek z województwa mazowieckiego.

Mężczyźni zostali zatrzymani na terenie powiatu garwolińskiego oraz puławskiego, w momencie, kiedy poruszali się samochodami. Jeden z pojazdów posłużył im dzień wcześniej do popełnienia przestępstwa. Podczas zatrzymania policjanci odzyskali znaczną część skradzionego mienia – mówi st. asp. Elwira Domaradzka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Świdniku.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Wobec podejrzanych sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Odzyskana skradziona biżuteria i pieniądze
Odzyskana skradziona biżuteria i pieniądze | fot. KPP Świdnik

Odpowie za paserstwo

Do sprawy zatrzymany został również 35-letni mieszkaniec gminy Niemce, który odpowie za paserstwo, ponieważ przyjął pieniądze pochodzące z tej kradzieży. Prokuratura zastosowała wobec niego dozór.

Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.