Włamali się do stacji krwiodawstwa. Myśleli, że znajdą tam dużą ilość pieniędzy

Zdjęcie ilustracyjne | fot. RCKiK Lublin

Dwóch mieszkańców Chełma przy użyciu dziecięcego kocyka i młotka wybili szybę w oknie budynku stacji krwiodawstwa. Byli przekonani, że znajdą wewnątrz budynku dużą ilość pieniędzy.

W niedzielę przed północą dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Chełmie otrzymał zgłoszenie o włamaniu do jednego z budynków położonych w pobliżu szpitala w Chełmie. Skierowani na miejsce policjanci zatrzymali na gorącym uczynku jednego ze sprawców. Był to 37-letni mieszkaniec Chełma.

Jak się okazało mężczyzna wraz ze swoim kompanem przy użyciu dziecięcego kocyka i młotka wybili szybę w oknie. Byli przekonani, że znajdą wewnątrz budynku kasetkę z dużą ilością pieniędzy. Gdy jednak nie znaleźli swojego łupu chcieli uciec przez to samo okno.

Jednemu z nich oddalenie się uniemożliwił pracownik ochrony, który o zdarzeniu powiadomił stróżów prawa. Mężczyzna usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Policjanci zatrzymali wczoraj drugiego sprawcę, którym okazał się 34-letni chełmianin. Dzisiaj z jego udziałem będą wykonywane dalsze czynności procesowe.

Usiłowanie kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.