Włamał się ze znajomym do mieszkania byłej partnerki. Wynieśli biżuterię i elektronikę o wartości 80 tys. zł

Radiowóz policji na sygnałach
Radiowóz policji na sygnałach | fot. Dominik Wąsik

Kryminalni z Lublina ustalili i zatrzymali 30 i 27-latka, którzy w sierpniu włamali się do jednego z mieszkań w centrum miasta. Pokrzywdzoną okazała się była partnerka jednego z włamywaczy. Straty oszacowano na 80 tys. zł.

Włamał się i okradł byłą partnerkę

Do zdarzenia doszło w jednym z mieszkań w centrum Lublina. Policjanci otrzymali zgłoszenie o włamaniu 21 sierpnia. Z relacji właścicielki mieszkania wynikało, że łupem złodziei padła biżuteria oraz elektronika. 47-latka wyceniła straty na kwotę 80 tysięcy złotych.

Nad sprawą pracowali operacyjni z 1. komisariatu. Kryminalni przeanalizowali zgromadzone materiały. Ze sprawą powiązali 30-latka, który spotykał się z pokrzywdzoną oraz jego 27-letniego znajomego. Mężczyźni zostali zatrzymani.

„Jak się okazało, kosztowności prawdopodobnie od razu sprzedali. Mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem” – mówi nadkom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Sprawcom grozi nawet do 10 lat więzienia.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.