Włamał się do mieszkania 46-latki i ukradł ponad 200 tys. zł. Podłożył ogień, by zatrzeć ślady

zapalniczka ręka ogień światło podpalenie
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Policjanci z Lublina zatrzymali 49-latka, który odpowie za włamanie do mieszkania swojej znajomej. Sprawca ukradł z lokalu ponad 200 tysięcy złotych. Po wyjściu mężczyzny z bloku, w mieszkaniu pojawił się ogień.

Sprawca kradzieży pieniędzy zatrzymany

Do zdarzenia doszło w piątek (1.07) na terenie Lublina. Strażacy zostali powiadomieni o pożarze jednego z mieszkań. W wyniku pożaru spaleniu uległo część wyposażenia lokalu. Jak ustalili policjanci, właścicielki mieszkania w tym czasie nie było w domu.

Funkcjonariusze w trakcie prowadzonych oględzin ustalili, że z szafy w części mieszkania, gdzie nie dostał się ogień, zginęło ponad 200 tysięcy złotych. Dalsze oględziny pozwoliły ustalić, że miało miejsce włamanie. Funkcjonariusze od razu powiązali fakty i zajęli się również wątkiem związanym z kradzieżą.

Wykonane czynności doprowadziły policjantów do znajomego 46-letniej właścicielki mieszkania. 49-latek został zatrzymany przez policjantów z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu  KMP w Lublinie oraz kryminalnych z komendy wojewódzkiej na terenie Poznania.

Z ustaleń policjantów wynikało, iż mężczyzna włamał się do mieszkania, a następnie dokonał kradzieży pieniędzy. Po wyjściu mężczyzny z bloku, w mieszkaniu 46-latki pojawił się ogień.

49-latek usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem. Mężczyzna decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu do 10 lat więzienia. Śledczy badają dokładne przyczyny powstania pożaru. Kluczowa w tej sprawie będzie opinia biegłego.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.