Wkrótce ruszy budowa hali sportowo-widowiskowej Uniwersytetu Medycznego

Tak ma wyglądać nowa hala Uniwersytetu Medycznego | mat. prasowe

Do końca stycznia mają rozpocząć się prace związane z budową hali sportowo-widowiskowej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Budowa obiektu pochłonie ponad 56 mln zł.

W czwartek rektor Uniwersytetu Medycznego prof. Andrzej Drop oraz prezes firmy Mirbud Jerzy Mirgos podpisali umowę na budowę nowoczesnej hali sportowo-widowiskowej. Powstanie ona w kampusie medyków przy ul. Chodźki, w miejscu „starej” (dotychczasowej).

W środku znajdzie się m.in.: wielofunkcyjna sala sportowo-widowiskowa z trybunami na 800 osób z boiskiem do gry w siatkówkę, koszykówkę, piłkę ręczną, halową piłkę nożną, ścianka wspinaczkowa, sale sportów walki, tenisa stołowego, siłownia, sale do ćwiczeń czy też gabinety odnowy biologicznej. Na zewnątrz zaś pojawi się kompleks boisk i korty tenisowe.

Prace budowlane potrwają dwa lata. Zgodnie z umową prace powinny się zakończyć na początku 2021 r. Całkowity koszt inwestycji to ponad 56,5 mln zł, z czego 18 mln zł pochodzi ze środków Ministerstwa Sportu i Turystki.

Podpisanie umowy na budowę hali widowiskowo-sportowej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie | fot. Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego


WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.