Wjechał w tył mazdy, a potem w barierki. Auto nie miało przeglądu i OC, a 32-latek posiadał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów

Kierowca rovera wjechał w barierki przy targowisku na al. Tysiąclecia
Kierowca rovera wjechał w barierki przy targowisku na al. Tysiąclecia | fot. reporter Janusz Żychowicz

Zaczęło się od niegroźnej kolizji, a sprawa swój finał będzie miała w sądzie. Poznaliśmy okoliczności niedzielnego porannego zdarzenia w centrum Lublina. Tam 32-latek wjechał w tył mazdy, po czym uderzył w barierki.

Kolizja przy „nietypowej” zmianie pasa

Do zdarzenia doszło w niedzielę (17.03) około godz. 07:40 na al. Tysiąclecia w Lublinie. Na wysokości targowiska doszło najpierw do zderzenia dwóch samochodów osobowych, a potem jeden z nich uderzył w barierki. Na miejscu interweniowała policja.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 53-letni kierowca mazdy i 32-latek z rovera poruszali się tym samym pasem, w kierunku al. Solidarności. W rejonie przejścia dla pieszych przy Novej postanowili zmienić pas ze środkowego na prawy.

Podczas tego manewru kierowca rovera uderzył w tył mazdy, a następnie jeszcze w barierki. Interweniujący na miejscu policjanci ustalili, że obydwaj kierowcy wykonali manewr w miejscu do tego nieprzeznaczonym. Kierowcy byli trzeźwi.

To był dopiero początek jego problemów

W trakcie interwencji wyszło na jaw, że samochód, którym poruszał się 32-letni mieszkaniec Lublina, nie posiadał aktualnego badania technicznego i obowiązkowego ubezpieczenia OC. Jakby tego było mało, podczas sprawdzania danych 32-latka w policyjnym systemie informatycznym okazało się, że mężczyzna posiada aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, wydany w 2022 roku.

Natomiast samochód 32-latka został odholowany na policyjny parking.

Teraz kolejny raz stanie przed sądem, gdzie odpowie za popełnione przestępstwa i wykroczenia.

Rover wjechał w barierki na al. Tysiąclecia
Rover wjechał w barierki na al. Tysiąclecia | fot. reporter Janusz Żychowicz

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.