Wjechał w obszar zabudowany z prędkością 174 km/h. Tłumaczył, że śpieszył się do pracy

68 151668
Zdjęcie ilustracyjne | fot. KWP Lublin

Funkcjonariusze łukowskiej „drogówki” zatrzymali kierowcę mazdy, który w obszarze zabudowanym pędził z prędkością 174 km/h. Policyjna kontrola zakończyła się nałożeniem mandatu i 10 punktami karnymi oraz zatrzymaniem prawa jazdy.

W poniedziałek policjanci z łukowskiej drogówki sprawdzali prędkość aut poruszających się po drogach, między innymi w miejscowościach, gdzie według informacji naniesionych na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa kierujący pojazdami przekraczają dozwoloną w obszarze zabudowanym prędkość.

Niechlubnym rekordzistą okazał się 38-latek z gm. Stanin, który po południu w obszarze zabudowanym w miejscowości Kienkówka jechał samochodem marki Mazda z prędkością 174 km/h. 38-latek tłumaczył mundurowym, że śpieszył się do pracy i nie zauważył, że porusza się odcinkiem drogi biegnącej w obszarze zabudowanym.

Mężczyzna został ukarany wysokim mandatem karnym, a jego konto zasiliło 10 punktów karnych. Dodatkowo okazało się, że 38-latek nie miał ze sobą dokumentu prawa jazdy. W tym przypadku starosta wyda decyzję o zatrzymaniu prawa jazdy na okres 3 miesięcy, nadając jej rygor natychmiastowej wykonalności oraz zobowiązującą kierującego do zwrotu tego dokumentu.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.