Wjechał rowerem na przejście dla pieszych. 32-latek został potrącony przez kierującą fiatem

Przejście dla pieszych na al. Tysiąclecia przed młynem Krauzego
Przejście dla pieszych na al. Tysiąclecia przed młynem Krauzego | fot. geoportal.lublin.eu

Do szpitala trafił 32-letni rowerzysta, który w poniedziałek rano na al. Tysiąclecia w Lublinie został potrącony przez kierującą fiatem. Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności tego zdarzenia.

Wjechał rowerem na przejście dla pieszych i został potrącony

Do groźnego zdarzenia doszło w poniedziałek (22.04) około godz. 6:45 na al. Tysiąclecia w Lublinie. Na przejściu dla pieszych przed młynem Krauzego doszło do potrącenia rowerzysty. Na miejscu interweniowały zespół ratownictwa medycznego i policja.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierująca samochodem marki Fiat 26-letnia obywatelka Ukrainy poruszała się od ronda Dmowskiego w kierunku Świdnika. Rowerzysta wjechał na przejście dla pieszych. Kierująca fiatem nie zdołała wyhamować i rowerzysta został potrącony.

W wyniku zdarzenia poszkodowany został 32-letni cyklista. Niebezpiecznie wyglądające zdarzenie na szczęście skończyło się tylko ogólnymi potłuczeniach, jednak mężczyzna został przetransportowany do szpitala na badania.

Zgodnie z przepisami ustawy Prawo o Ruchu Drogowym rowerzysta, chcąc przekroczyć przejście dla pieszych, zobowiązany jest zejść z roweru i przeprowadzić go po przejściu. Rowerzysta nie może przejeżdżać rowerem po pasach dla pieszych.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.