Wizyta duszpasterska 2021/2022 w Archidiecezji Lubelskiej. Różne formy kolędy

kolęda wizyta duszpasterska
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

O tym, w jakiej formie będzie przebiegała wizyta duszpasterska w Archidiecezji Lubelskiej będą decydowali sami proboszczowie, kierując się sytuacją w ich parafii i opiniami wiernych.

Wizyta duszpasterska w Archidiecezji Lubelskiej

„W związku z aktualną sytuacją epidemiczną, mając na względzie bezpieczeństwo zarówno wiernych, jak i duszpasterzy, po konsultacji przeprowadzanej podczas Konferencji Księży Dziekanów, informujemy, iż wierni mogą otrzymać błogosławieństwo związane tradycyjnie z kolędą w dwóch formach” – poinformowała Archidiecezja Lubelska w komunikacie.

Kolęda 2021/2022 będzie miała formę mszy świętej w dni powszednie, na które proboszczowie będą zapraszać mieszkańców w mniejszych grupach do kościoła i udzielić im oraz ich bliskim błogosławieństwa kolędowego lub podczas wizyty w domu parafian w tradycyjnej formie; jeśli taką decyzję podejmie proboszcz, na zaproszenie wiernych i z zachowaniem wszystkich zasad sanitarnych.

Powiązane: Wizyta duszpasterska 2021/2022. Ksiądz będzie odwiedzać domy po kolędzie? Jest decyzja

„Duszpasterzy zachęcamy do modlitwy w intencji wiernych i umożliwienie im przystępowania do Sakramentu Pokuty w okresie przedświątecznym. Do wiernych apelujemy, aby chętnie – z zachowaniem zasad bezpieczeństwa – gromadzili się na Eucharystii” – apeluje Archidiecezja Lubelska.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.