Wizyta duszpasterska 2021/2022. Ksiądz będzie odwiedzać domy po kolędzie? Jest decyzja

wizyta duszpasterska kolęda
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Kolęda 2021/2022. Tak jak to miało miejsce w ubiegłym roku, tak i tegoroczne wizyty duszpasterskie zostały odwołane, przesunięte na późniejszy czas lub odbędą się w zmienionej formie. Poznaliśmy szczegóły.

Wizyta duszpasterska 2021/2022

Z powodu trwającej pandemii wizyty duszpasterskie, zwane kolędą, w Archidiecezji Lubelskiej odbędą się w zmienionej formie. Tegoroczna wizyta duszpasterska przybierze formę nabożeństw w kościołach.

Proboszczowie będą zapraszać do kościołów wiernych, którzy wezmą udział we mszy świętej kolędowej, odprawianej za mieszkańców poszczególnych ulic lub miejscowości, w trakcie której nastąpi modlitwa błogosławieństwa.

Księża przekażą wiernym modlitwę do odmawiania w domach oraz wodę święconą, by mogli nią poświęcić swoje mieszkanie. W niektórych przypadkach kolęda będzie mogła mieć formę tradycyjną, gdy ksiądz odwiedza wiernych w domach. Musi jednak być spełniony jeden warunek: wierni muszą wystosować do proboszcza zaproszenie, by ten odwiedził ich w ramach wizyty duszpasterskiej.

Jak będzie wyglądać kolęda w Lublinie?

Informację o tegorocznej wizycie duszpasterskiej możemy znaleźć już m.in. na stronie parafii pw. św. Jana Kantego w Lublinie.

„Z racji pandemii w tym roku wizyta duszpasterska będzie na zasadzie zgłoszenia. Od dzisiaj do 19 grudnia prosimy zgłaszać do zakrystii, kancelarii parafialnej, telefonicznie czy mailowo wolę, wspólnej modlitwy i błogosławieństwa mieszkania. Wizyta rozpocznie się od 3 stycznia. Po zgłoszeniach ustalimy harmonogram wizyty” – czytamy.

Aktualizacja: Wizyta duszpasterska 2021/2022 w Archidiecezji Lubelskiej. Różne formy kolędy

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.