Wizy do USA zniesione. Od 11 listopada Polacy polecą do Stanów Zjednoczonych bez wiz

american flag 1109397 1280 1
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Od 11 listopada Polacy nie będą potrzebowali wizy, aby podróżować do USA w celach turystycznych i biznesowych na okres do 90 dni. Sprawdź, jak zmienią się podróże do Stanów Zjednoczonych.

Bezwizowa możliwość podróżowania do Stanów Zjednoczonych na okres do 90 dni w celach turystycznych i biznesowych będzie możliwa od 11 listopada tego roku, a więc dosłownie za kilka dni” – powiedział Prezydent Andrzej Duda po spotkaniu z Ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher.

Włączenie Polski do programu było możliwe ponieważ w 2019 roku, po raz pierwszy w historii, odsetek odmów w amerykańskim procesie wizowym dla obywateli Polski spadł do poziomu 2,8 proc.

Od 11 listopada bez wiz do USA

Wejście Polski do programu ruchu bezwizowego USA oznacza, że zamiast wiz B1/B2 wystarczy autoryzacja za pośrednictwem Elektronicznego Systemu Autoryzacji Podróży (Electronic System for Travel Authorization – ESTA). Wniosek w tej sprawie kosztuje 14 dolarów i pozwala na wielokrotne wjazdy na teren USA w ciągu dwóch lat.

Oprócz rejestracji w systemie ESTA trzeba będzie mieć też bilet powrotny i paszport biometryczny (paszport z chipem). Ostateczną decyzję czy zostaniemy wpuszczeni do Stanów Zjednoczonych, podejmuje oficer U.S. Customs and Border Protection Agency (CBP).

Jeśli autoryzacja ESTA zostanie odrzucona, trzeba będzie się zwrócić o tradycyjną wizę do amerykańskiej ambasady lub konsulatu. Osoby, które chcą studiować albo pracować w Stanach Zjednoczonych (lub jadą tam na dłużej niż 90 dni) będą musiały ubiegać się o odpowiednią wizę.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.