Wiozła na kierownicy roweru koleżankę. Gdy zjechały z chodnika, wpadły wprost pod jadący samochód

Jadąc jednym rowerem, wpadły pod koła samochodu
Jadąc jednym rowerem, wpadły pod koła samochodu | fot. KPP Krasnystaw

12-latka na kierownicy roweru wiozła swoją o rok koleżankę. Gdy zjechały z chodnika, wpadły wprost pod jadący samochód, który w nie uderzył. Na szczęście skończyło się jedynie na lekkich otarciach.

12-latka wiozła koleżankę na rowerze

Niebezpieczna sytuacja miała miejsce w piątek (13.10) około godz. 14 na ul. Matysiaka w Krasnymstawie. Z ustaleń policji wynika, że dwie młode nastolatki postanowiły przejechać się jednym rowerem. 12-latka wiozła starszą o rok koleżankę na kierownicy swojego roweru. Poruszały się chodnikiem.

Gdy dojeżdżały do skrzyżowania ul. Matysiaka z ul. Pocztową, nie zachowały ostrożności i wjechały wprost przed wyjeżdżający z ul. Pocztowej samochód Renault Trafic. Kierujący pojazdem wykazał się czujnością i szybką reakcją. To jednak nie wystarczyło, by uniknąć zderzenia. Dziewczyny upadły na jezdnię.

Na miejscu pojawiła się karetka, która przewiozła jedną z nich do szpitala. Na szczęście skończyło się na kilku otarciach i siniakach. Policjanci zbadali stan trzeźwości kierowcy Renault – był trzeźwy. Nastolatki zostały natomiast przekazane pod opiekę rodziców.

Teraz ich sprawą zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.

Nagranie

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.