Wiosna w Lublinie. Blisko 25 tysięcy sztuk różnorodnych kwiatów i roślin ozdobią miasto

zielone inwestycje 6mFOUwmGbZlOE6tCTiHtf
Zdjęcie ilustracji: miasto Lublin

Wiosna przychodzi do Lublina powoli, ale bez trudu można znaleźć jej pierwsze oznaki. Ruszyła akcja wiosennego ukwiecenia miasta.

Po podjęciu działań związanych z pozimowym oczyszczaniem Lublina miasto przystąpi do prac mających na celu poprawę estetyki ulic i skwerów, które zakwitną różnorodnymi kompozycjami kwiatowymi. Zobaczymy je w tym roku m.in. przy ul. Krakowskie Przedmieście, pl. Wolności, ul. Królewskiej, ul. Narutowicza, Zamku Lubelskim oraz w Ogrodzie Saskim.

Małe piramidy kwiatowe zostaną ustawione m.in. w okolicy skrzyżowania al. Racławickie i ul. Lipowej, wzdłuż krakowskiego Przedmieścia od. ul. Wieniawskiej do ul. Ewangelickiej, przy ul. Chopina, ul. Narutowicza czy po stronie III LO im. Unii Lubelskiej na Placu Wolności.

Ozdobione kwiatami również zostaną 90 ulicznych latarni, w takich lokalizacjach jak: ul. Krakowskie Przedmieście – deptak, ul. Królewska i Plac Zamkowy.

Łącznie na lubelskich rondach pojawi się blisko 25 tysięcy sztuk różnorodnych kwiatów i roślin ozdobnych. Będą to głównie begonie, aksamitki, pacioreczniki, heliotropy, irezyny.

Niebawem zakwitną także rośliny cebulowe, które jesienią wysadzono na al. Solidarności przy skrzyżowaniu z ul. Dolną 3 Maja oraz Lubomelską. Pojawią się tu krokusy i narcyzy – łącznie 33 tys. szt. cebulek na 840 m². Posadzone zostały w pasach 1m x 35 m. Kolejne 12 tys. szt. zakwitnie na skwerze im. L. Kaczyńskiego przy Centrum Kultury oraz na skarpach przy Zamku.

Wydział Gospodarki Komunalnej wykona standardowe rabaty kwiatowe z różnokolorowych bratków, które ozdobią Park Bronowice i ul. Krochmalną. Na skwerze im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego pomiędzy ul. Lotniczą a ul. Krańcową kolorystyka roślin do wykonania obsady opierać się będzie na barwach narodowych.

Na terenie Ogrodu Saskiego o powierzchni ponad 12 ha obecnie jest posadzonych blisko 88 tys. szt. roślin cebulowych, które co roku rozkwitają na przełomie marca i kwietnia. Są to m. in.: tulipany, narcyzy, hiacynty i szafirki. Dodatkowo, każdego roku jest wykonywana wiosenna rabata z roślin sezonowych – jednorocznych, czyli bratków. Obecnie w parku jest 790 m2 różanek. Planowane jest wykonanie rabat z róż o powierzchni 500 m2.

kanciaste drzewa lublin
Kanciaste drzewa na ul. Kołłątaja
RD Wrotków – projekt zieleni na osiedlu im. Nałkowskich

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.