Wiosenne porządki nieco inaczej

Wiosenne porządki nieco inaczej - Spotted Lublin - najnowsze wiadomości z Lublina
Zdjęcie ilustracji: pixabay.com

Wiosna to czas, gdy wszystko z powrotem rodzi się do życia. My również budzimy się z letargu i nabieramy energii do działania i… sprzątania! Pomysł dotyczący wiosennych porządków na pewno nie jest Wam obcy. Okna już wymyte, podłoga lśni czystością to najwyższy czas, aby zająć się porządkowaniem innych przestrzeni naszej codzienności. Zobacz jak zacząć!

Zamykanie niedokończonych spraw i porządkowanie swojej przestrzeni to czynności, które nie dość, że poprawiają jakość naszego życia, to wpływają pozytywnie na naszą psychikę i pobudzają do działania. Niestety ścieranie kurzy to nie wszystko, Twój laptop i kosmetyczka też potrzebują trochę uwagi.

Cyfrowy remanentwoman-hand-smartphone-desk

Kiedy myślimy o sprzątaniu, niewiele z nas spogląda w stronę komputera. W dobie tak szerokiej cyfryzacji tego typu urządzenia są niezbędnym elementem naszej codzienności. Zachęcam Was do zrobienia porządków, które z pewnością usprawnią i umilą nam korzystanie z komputera, a zajmą jedynie kilka chwil.

Wstępna selekcja

Najlepiej zacząć od przejrzenia wszystkich zainstalowanych przez siebie programów. Wystarczy wejść w odpowiedni folder i odpowiedzieć sobie na pytanie „Czy skorzystałam z programu X więcej niż 5 razy?” Jeżeli nie to prawdopodobnie już do niego nie wrócisz i można się go pozbyć, wręcz należy. Dzięki uzyskanej wolnej przestrzeni zauważysz, o ile lepiej Twój komputer zacznie działać.

Nazwy i foldery

Foldery są jak półki w twojej szafie — pomagają utrzymać względny ład. Trzymanie dokumentów, zdjęć, obrazków i programów w jednym folderze (lub co gorsza na pulpicie) nie jest najlepszym pomysłem. Wygląda to bardzo chaotycznie, a znalezienie interesującego nas pliku w krótkim czasie graniczy z cudem. Dobrze opisane foldery pozwolą Ci szybciej odnaleźć plik, którego potrzebujesz. Przy okazji możemy też przeprowadzić „czystkę” w osobistych plikach, które są nam już niepotrzebne.
Sprawa folderów ściśle łączy się z sensownym nazewnictwem plików. Kto nigdy nie nazwał pobranego pliku „xcdcs” niech podniesie rękę do góry. To też stwarza niepotrzebny chaos, a odpowiednie nazwanie pliku zajmuje kilka sekund. Ja wszystkie swoje zdjęcia z wyjazdów nazywam miejscem, w którym zostało zrobione i datą, dodatkowo nadaje im numer porządkowy.

Zacznij od kosmetykówcosmetics-1063134_1920

Myślę, że wiele z nas nieustannie walczy z brakiem miejsca w swoim domu przez niepotrzebne gromadzenie zbędnych przedmiotów. O ile oczyszczenie wszystkich pomieszczeń w domu nie należy do ciekawych zajęć, dlatego też tej wiosny proponuje Ci zacząć od miejsca, które lubisz najbardziej, czyli Twojej toaletki!

Wyłóż wszystko na stół

Opróżnij nie tylko swoją toaletkę i kosmetyczki, ale też wszystkie torebki czy kurtki, bo w nich również lubimy przechowywać produkty. Połóż wszystko w jednym miejscu. Przydatne jest również posegregowanie ich kategoriami, czyli np. pomadki, róże, podkłady itd. W ten sposób będziesz miała jasny wgląd na to, ile kosmetyków posiadasz.

Czystka

Pierwszym krokiem powinno być sprawdzenie daty ważności kosmetyku oraz to, w jakim jest stanie. Bądź elastyczna i rozsądna — jeżeli tusz do rzęs, który teoretycznie powinien być jeszcze dobry, ale jest suchy i się osypuje, powinnaś go wyrzucić. Najlepiej stworzyć 3 kategorie:

  • Do zatrzymania, czyli kosmetyki, których na pewno będziesz jeszcze używać.
  • Do oddania, pamiętasz jak kupiłaś ten niebieski cień do powiek, który był szalenie modny w tamtym sezonie, a pomalowałaś się nim raz? Może którejś z Twoich koleżanek spodoba się i lepiej by było sprezentować jej ten nieużywany produkt.
  • Do wyrzucenia, czyli kosmetyki po terminie, pokruszone resztki cieni, bądź pudru czy też końcówki podkładów, których nie sposób wygrzebać z opakowania.

Wyszoruj opakowania

Zanim schowasz swoje skarby z powrotem do toaletki, nie zapomnij o wyczyszczeniu ich. Opakowania najlepiej przetrzeć wilgotną chusteczką. Bardzo ważne jest również przetarcie końcówek i szyjek butelek (szczególnie w podkładach), tam często gromadzą się zaschnięte resztki produktu, które w efekcie zatykają nam otwór, przez który wypływa kosmetyk.

To już wszystko! Pamiętaj, że jeżeli raz poświęcisz więcej czasu i wysiłku na takie sprzątanie to później będzie Ci o wiele łatwiej utrzymać porządek.clean-1445150 Może Ty masz jakieś pomysły na organizację swojego otoczenia tej wiosny? Koniecznie napisz o tym w komentarzach!

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.