Wigilia 2022. Koncert kolęd w telewizji: TVP, TVN, Polsat. O której oglądać i kto wystąpi?

Koncert "Wielkie kolędowanie z Polsatem"
Koncert "Wielkie kolędowanie z Polsatem" | fot. Polsat

Koncert kolęd w TVP, Polsacie i TVN tradycyjnie odbędzie się 24 grudnia, w Wigilię. W tym dniu stacje wyemitują kilka koncertów, podczas których będzie można usłyszeć najpiękniejsze polskie kolędy. Szczegóły dotyczące tego, o której godzinie koncert kolęd TVP, Polsat, TVN 2022 i kto wystąpi, można znaleźć poniżej.

Koncert kolęd TVP 2022

Koncert kolęd TVP: o której godzinie transmisja i kto wystąpi?

Opis koncertu: „Wielkie kolędowanie z TVP1 2022 odbędzie się 24 grudnia, czyli w Wigilię. Emisja z koncertów rozpocznie się już od godziny 5:00 od przypomnienia najpiękniejszych koncertów z poprzednich lat. Podczas koncertów zostaną zaprezentowane najpiękniejsze kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne”.

Płyń Kolędo! – wielki koncert kolęd, godz. 5:00

Opis koncertu: „Fragment koncertu kolęd i pastorałek Płyń kolędo! zrealizowany w osiemnastowiecznym kościele p.w. św. Ignacego Loyoli w Gdańsku”.

Rodzinne kolędowanie na Jasnej Górze, godz. 6:00

Opis koncertu: „Wigilijny koncert kolęd w jednym z najpiękniejszych polskich kościołów jasnogórskim Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej. Artystom towarzyszyć będzie orkiestra pod dyrekcją Zygmunta Kukli oraz chór gospel. Najpiękniejsze polskie kolędy zaśpiewają: Justyna Steczkowska, Katarzyna Zielińska, Stanisław Karpiel – Bułecka, Rafał Brzozowski, Alicja Węgorzewska, Natasza Urbańska, Emilia Komarnicka, Katarzyna Stankiewicz, Ewelina Lisowska, bracia Szczepanikowie z zespołu Pectus i Mateusz Ziółko”.

Kolędowo – Stanisława Celińska i Goście, godz. 7:45

Opis koncertu: „Koncert kolęd w wykonaniu Stanisławy Celińskiej z gośćmi oraz z zespołem muzycznym w Bazylice Świętogórskiej w Gostyniu. Koncert i płyta „Świątecznie” zawiera wybrane kolędy i pastorałki zaśpiewane niezwykle ciepło przez Stanisławę Celińską. Aranżacja Maciej Muraszko. Usłyszymy nie tylko tradycyjne kolędy, takie jak „Przybieżeli do Betlejem”, „Lulajże Jezuniu”, „Oj maluśki, maluśki”, „Mości gospodarzu”, ale także piękną pastorałkę Ernesta Brylla „Kiedyż to wzejdziesz gwiazdo niebieska” oraz dwie świąteczne piosenki, specjalnie napisane i skomponowane na tę okazję przez duet Celińska/Muraszko. Wystąpią m.in.: Teresa Lipowska, Tomasz Karolak, Wojciech Wysocki”.

Dzień dziś wesoły… – koncert kolęd w Bazylice Katedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pelplinie, godz. 9:05

Opis koncertu: „Koncert realizowany w zabytkowych wnętrzach Bazyliki Katedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pelplinie. Atmosferę Bożego Narodzenia przywołają najbardziej lubiane kolędy i pastorałki, które od stuleci towarzyszą polskim rodzinom przy wigilijnym stole, w wykonaniu znamienitych artystów z towarzyszeniem orkiestry pod dyrekcją Janusza Stokłosy. Występują: Cleo, Alicja Szemplińska, Aleksandra Kurzak, Natalia Kukulska, Piotr Cugowski, Rafał Brzozowski, Kamil Bednarek, Janek Traczyk, Chór Chłopięcy z Poznania”.

Płyń Kolędo! – wielki koncert kolęd, godz. 10:25

Opis koncertu: „Fragment koncertu kolęd i pastorałek Płyń kolędo! zrealizowany w osiemnastowiecznym kościele p.w. św. Ignacego Loyoli w Gdańsku”.

„Gdy się Chrystus rodzi…” kolędy na Jasnej Górze, godz. 11:25

Opis koncertu: „W Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze spotykają się gwiazdy polskiej sceny muzycznej, aby w tym szczególnym miejscu zaśpiewać najpiękniejsze kolędy i pastorałki. Artystom w ich niezapomnianych występach, nie tylko solowych, towarzyszyć będzie chór Gospel Rain oraz Orkiestra Grzegorza Urbana, kierownika muzycznego projektu. Wśród zaproszonych artystów znajdą się m.in.: Stanisława Celińska Alicja Majewska z akompaniamentem Włodzimierza Korcza Małgorzata Kożuchowska Halina Mlynkowa Katarzyna Cerekwicka Olga Bończyk Monika Borzym Katarzyna Moś Olga Szomańska Edyta, Łukasz, Paweł Golec Łukasz Zagrobelny Tomasz Szczepanik z braćmi Pectus Krzysztof Kiljański Piotr Kupicha Artystom towarzyszyć będzie orkiestra pod dyrekcją Grzegorza Urbana oraz chór Gospel Rain”.

Gwiazdy kolędują w Zakopanem, godz. 12:35

Opis koncertu: „Z Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach wyjątkowy koncert wypełniony najpiękniejszymi polskimi kolędami, których wspólne śpiewanie wywołuje wiele emocji i jest bardzo ważne w naszej tradycji”.

Rodzinne kolędowanie na Jasnej Górze, godz. 13:25

Opis koncertu: „Wigilijny koncert kolęd tym razem odbędzie się w jednym z najpiękniejszych polskich kościołów jasnogórskim Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej. Najpiękniejsze polskie kolędy zaśpiewają: Justyna Steczkowska, Katarzyna Zielińska, Stanisław Karpiel – Bułecka, Rafał Brzozowski, Alicja Węgorzewska, Natasza Urbańska, Emilia Komarnicka, Katarzyna Stankiewicz, Ewelina Lisowska, bracia Szczepanikowie z zespołu Pectus i Mateusz Ziółko. Występując wspólnie z najbliższymi, będą pięknie towarzyszyć polskim rodzinom podczas wigilijnej kolacji”.

Wielkie kolędowanie w Chicago cz. 1, godz. 14:50

Opis koncertu: „Bazylika Świętego Jacka w Chicago powstała w 1894 roku i od początku istnienia była sercem amerykańskiej Polonii, w której kultywowano chrześcijańskie tradycje przywiezione z ojczyzny. Sama bazylika jest miejscem, które stało się obowiązkowym punktem wizyty dla wszystkich Polaków odwiedzających Stany Zjednoczone Ameryki. Kościół odwiedził m.in. Jan Paweł II oraz Prezydent Lech Kaczyński. Święta Bożego Narodzenia to czas szczególny, gdy zatrzymujemy się i z nadzieją spoglądamy na nasze życie. W tych trudnych czasach koncert ma być wołaniem o pokój na świecie. Kolędy, pastorałki i utwory wykonane podczas tego koncertu składają się w muzyczną, świąteczną modlitwę o pokój”.

Wielkie kolędowanie w Chicago cz. 2, godz. 15:50

Opis koncertu: „Część druga wielkiego kolędowania w Chicago. Bazylika Świętego Jacka w tym mieście powstała w 1894 roku i od początku istnienia była sercem amerykańskiej Polonii, w której kultywowano chrześcijańskie tradycje przywiezione z ojczyzny. Sama bazylika jest miejscem, które stało się obowiązkowym punktem wizyty dla wszystkich Polaków odwiedzających Stany Zjednoczone Ameryki. Kościół odwiedził m.in. Jan Paweł II oraz Prezydent Lech Kaczyński. Święta Bożego Narodzenia to czas szczególny, gdy zatrzymujemy się i z nadzieją spoglądamy na nasze życie. W tych trudnych czasach koncert ma by być wołaniem o pokój na świecie. Kolędy, pastorałki i utwory wykonane podczas tego koncertu składają się w muzyczną, świąteczną modlitwę o pokój”.

Chwała na wysokości, a pokój na ziemi – Koncert kolęd z udziałem Pary Prezydenckiej, godz. 17:35

Opis koncertu: „Koncert kolęd z udziałem Pary Prezydenckiej RP zorganizowany w Bazylice Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Ludźmierzu. Wspólne kolędowanie przy rodzinnym wigilijnym stole zbliża, daje poczucie jedności i sprawia, że świąteczna modlitwa staje się pełniejsza. W tym szczególnym 2022 roku najpiękniejsze kolędy i pastorałki stają się wielkim zbiorowym wołaniem o pokój na świecie. W specjalnie przygotowanych aranżacjach wystąpią uznani muzycy, chóry góralskie, dzieci, harcerze oraz największe gwiazdy: Marek Piekarczyk, Kasia Cerekwicka, Pectus, Mateusz Ziółko, Kasia Moś, Olga Szomańska, 9 Siył, Anna Byrcyn, Hanka Rybka, Staszek Karpiel – Bułecka, Andrzej Lampert, Marysia Stachera, Chrystyna Sołowij”.

„Gdy śliczna Panna syna kołysała…” – koncert kolęd z Bazyliki Archikatedralnej we Fromborku – cz. 1, godz. 21:15

Opis koncertu: „Część pierwsza koncertu polskich kolęd i pastorałek z Fromborka, miasta, którego patronką jest Najświętsza Maria Panna, pod niebem Mikołaja Kopernika, którego 550. rocznica urodzin przypada w 2023 roku. W gotyckiej Bazylice Archikatedralnej, wpisanej na listę pomników historii, wystąpią artyści polskich scen muzycznych: Katarzyna Cerekwicka, zespół Pectus, Piotr Cugowski, Łukasz Zagrobelny, Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz, Krystian Ochman, Olga Szomańska, Kuba Badach, Olga Bończyk, Sławek Uniatowski, Halina Mlynkowa, Kasia Moś, Joanna Jakubas, orkiestra Kukla Band, Chór Music Everywhere z Gdańska, Chór Our Voice”.

„Gdy śliczna Panna syna kołysała…” – koncert kolęd z Bazyliki Archikatedralnej we Fromborku – cz. 2, godz. 22:20

Opis koncertu: „Część druga koncertu polskich kolęd i pastorałek z Fromborka, miasta, którego patronką jest Najświętsza Maria Panna, pod niebem Mikołaja Kopernika, którego 550. rocznica urodzin przypada w 2023 roku. W gotyckiej Bazylice Archikatedralnej, wpisanej na listę pomników historii, wystąpią artyści polskich scen muzycznych: Katarzyna Cerekwicka, zespół Pectus, Piotr Cugowski, Łukasz Zagrobelny, Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz, Krystian Ochman, Olga Szomańska, Kuba Badach, Olga Bończyk, Sławek Uniatowski, Halina Mlynkowa, Kasia Moś, Joanna Jakubas, orkiestra Kukla Band, Chór Music Everywhere z Gdańska, Chór Our Voice”.

Gwiazdy kolędują w Zakopanem, godz. 23:10

Opis koncertu: „Z Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach wyjątkowy koncert wypełniony najpiękniejszymi polskimi kolędami, których wspólne śpiewanie wywołuje wiele emocji i jest bardzo ważne w naszej tradycji”.

Koncert kolęd Polsat 2022

Koncert kolęd Polsat 2022: o której transmisja i kto wystąpi?

Emisja koncertów kolędowych w Polsacie zaplanowano na Wigilię, 24 grudnia. Tego dnia telewizja Polsat wyemituje kilka koncertów w ramach Wielkiego Kolędowania z Polsatem 2022. Muzyczne wydarzenie rozpocznie się o godzinie 12:45 od przypomnienia najpiękniejszych koncertów z poprzednich lat.

Góralskie kolędowanie „Zajaśniała gwiozdecka nad Tatrami”, godz. 12:40

Opis koncertu: „Koncert kolęd z Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem. Weźmie w nim udział zespół muzyczny o nazwie Mała Armia Janosika z gościnnym udziałem gwiazd takich jak: Marcin Miller (Boys), Radosław Liszewski (Weekend), Piękni i Młodzi, Bayer Full, Paweł Dudek (Czadoman) i Zbóje. Koncert wzbogacą wiersze autorstwa Danuty Pałasz, m.in.: „Wędrówka” i „A nadzieja znów wstąpi w nas”. Pomysłodawcą projektu muzycznego o nazwie Mała Armii Janosika był Damian Pałasz – skrzypek, muzyk i wizjoner, który w lutym 2015 roku utworzył w Rabie Wyżnej sekcję nauki gry na skrzypcach i basach podhalańskich. Obecnie Mała Armia Janosika liczy 180 członków (w wieku od 3 do 70 lat) i jej celem jest propagowanie folkloru Karpat. Zespół w ciągu roku cyklicznie wyrusza w trasy koncertowe, występując na terenie całej Polski”.

Wielkie kolędowanie z Polsatem 2021 – Katowice, kościół Mariacki, godz. 13:40

Opis koncertu: „W murach gotyckiego kościoła w Katowicach zabrzmią najpiękniejsze kolędy. Wystąpią m.in.: Natalia Kukulska, Dawid Kwiatkowski, Viki Gabor, Igor Herbut, Roksana Węgiel, Golec uOrkiestra, Ania Rusowicz, Halina Mlynkova, Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz, a także Krzysztof, Piotr i Chris Cugowscy. Zaśpiewają oni takie pieśni jak: ,,Dzisiaj w Betlejem”, ,,W żłobie leży”, „Oj Maluśki”, ,,Przybieżeli do Betlejem”, „Gdy się Chrystus rodzi””.

Wielkie kolędowanie z Polsatem – Mariańskie Porzecze, godz. 14:45

Opis koncertu: „Mury XVIII-wiecznego Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Mariańskim Porzeczu wypełnią najpiękniejsze bożonarodzeniowe pieśni. Na scenie pojawią się m.in.: Dawid Kwiatkowski, Sylwia Grzeszczak, Enej, Igor Herbut, Sebastian Karpiel-Bułecka, Basia Kurdej-Szatan i Rafał Szatan, Zazula, Eleni, Arka Noego, Hanna Banaszak, Stanisława Celińska, Andrzej Lampert oraz Katarzyna Mosek. Widzowie usłyszą takie kolędy jak: „Oj Maluśki Maluśki”, „Triumfy Króla Niebieskiego”, „Mizerna Cicha”, „Gdy się Chrystus Rodzi” czy „Lulajże Jezuniu”. O oprawę muzyczną wydarzenia zadba Grott Orkiestra”.

Golec uOrkiestra. Kolędowanie z Janem Pawłem II w Milówce, godz. 15:45

Opis koncertu: „Zapis bożonarodzeniowego koncertu z kościoła parafialnego w Milówce. Łukasz i Paweł Golcowie zaprezentują w nim piętnaście kolęd. Dodatkowym elementem przedsięwzięcia jest zaprezentowanie unikalnych odrestaurowanych nagrań tych tradycyjnych pieśni, wykonywanych przez Jana Pawła II w Watykanie podczas papieskich Wigilii. Podczas koncertu wokaliści podzielą się również swoimi świątecznymi wspomnieniami i zdradzą, dlaczego ich marzeniem od dawna było wspólne kolędowanie z pochodzącym z Polski Ojcem Świętym”.

Wielkie kolędowanie z Polsatem 2022 – Warszawa Bazylika św. Krzyża, godz. 16:50

Opis koncertu: „Widzowie przeniosą się do Bazyliki Świętego Krzyża w Warszawie, gdzie zabrzmią najpiękniejsze pieśni bożonarodzeniowe. Zaśpiewają je: Cleo, Ralph Kamiński, Roxie Węgiel, Sebastian Karpiela-Bułecka, Bryska, Grzegorz Hyży, Kamil Bednarek oraz Krystyna Prońko. Artyści zaśpiewają takie kolędy jak: „Oj maluśki, maluśki”, „Cicha noc”, ,,Dzisiaj w Betlejem”, ,,W żłobie leży”, ,,Przybieżeli do Betlejem” czy „Gdy się Chrystus rodzi”. Koncert poprowadzą Paulina Sykut-Jeżyna i Krzysztof Ibisz”.

Koncert kolęd TVN 2022

Kiedy koncert kolęd TVN 2021 i o której transmisja? Kto wystąpi?

W tym roku stacja TVN nie zdecydowała się na wyemitowanie koncertu kolęd.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.