Wigilia 2023. Koncert kolęd w telewizji: TVP, TVN, Polsat. O której oglądać i kto wystąpi?

Koncert "Wielkie kolędowanie z Polsatem"
Koncert "Wielkie kolędowanie z Polsatem" | fot. Polsat

Koncert kolęd w TVP, Polsacie i TVN tradycyjnie odbędzie się w niedzielę 24 grudnia, w Wigilię. W tym dniu stacje wyemitują kilka koncertów, podczas których będzie można usłyszeć najpiękniejsze polskie kolędy. Szczegóły dotyczące tego, o której godzinie koncert kolęd TVP, Polsat, TVN i kto wystąpi, można znaleźć poniżej.

Koncert kolęd TVP1 2023: o której godzinie transmisja i kto wystąpi?

8:00 Kolędy pod wspólnym niebem. Enej i przyjaciele

Opis: Święta Bożego Narodzenia to najbardziej wyjątkowy czas w roku. To czas, kiedy szukamy towarzystwa bliskich, kiedy wracamy do wspólnych wspomnień, tworząc jednocześnie nowe. W programie „Kolędy pod wspólnym niebem” pokażemy, że najbliżsi nie zawsze są rodziną, w której przyszliśmy na świat. Czasem jest to tzw. rodzina z wyboru, a więc grono najwierniejszych i najbliższych sercu przyjaciół, z którymi przeżywamy naszą codzienność. Nikt tak dobrze nie odpowiada temu konceptowi jak zespół Enej, którego członkowie poznali się, będąc jeszcze nastolatkami. Prawie dwie dekady później wciąż razem grają i przeżywają najważniejsze momenty w życiu każdego z nich. Co zasługuje na szczególne podkreślenie, grupa ta to mieszanka kulturowa. Część muzyków ma korzenie ukraińskie, część pochodzi z różnych regionów Polski. Wszyscy poznali się jednak w Olsztynie i to właśnie z tym miastem związana jest ich historia. Nie zapominają jednak o swojej różnorodności i kładą na nią nacisk zarówno w swojej twórczości, jak i w samym wizerunku. Aby jeszcze bardziej podkreślić tę kwestię, do programu zostaną zaproszeni goście pochodzący z regionu Mazowsza, Kurpi i Podhala.

8:35 Kolędowo – Stanisława Celińska i Goście

Opis: Koncert kolęd w wykonaniu Stanisławy Celińskiej z gośćmi oraz z zespołem muzycznym w Bazylice Świętogórskiej w Gostyniu. Koncert i płyta „Świątecznie” zawiera wybrane kolędy i pastorałki zaśpiewane niezwykle ciepło przez Stanisławę Celińską. Aranżacja Maciej Muraszko. Usłyszymy nie tylko tradycyjne kolędy, takie jak „Przybieżeli do Betlejem”, „Lulajże Jezuniu”, „Oj maluśki, maluśki”, „Mości gospodarzu”, ale także piękną pastorałkę Ernesta Brylla „Kiedyż to wzejdziesz gwiazdo niebieska” oraz dwie świąteczne piosenki, specjalnie napisane i skomponowane na tę okazję przez duet Celińska/Muraszko. Wystąpią m.in.: Teresa Lipowska, Tomasz Karolak, Wojciech Wysocki.

9:55 Chwała na wysokości, a pokój na ziemi – Koncert kolęd z udziałem Pary Prezydenckiej

Opis: Koncert kolęd zorganizowany w Bazylice Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Ludźmierzu. Wspólne kolędowanie przy rodzinnym wigilijnym stole zbliża, daje poczucie jedności i sprawia, że świąteczna modlitwa staje się pełniejsza. W tym szczególnym roku najpiękniejsze kolędy i pastorałki stają się wielkim zbiorowym wołaniem o pokój na świecie. W specjalnie przygotowanych aranżacjach wystąpią uznani muzycy, chóry góralskie, dzieci, harcerze oraz największe gwiazdy.

10:45 „Gdy się Chrystus rodzi…” kolędy na Jasnej Górze

Opis: W Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze spotykają się największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej, aby w tym szczególnym miejscu zaśpiewać najpiękniejsze kolędy i pastorałki. Każdy z artystów wykona pieśń Bożonarodzeniową, z którą wiążą go wyjątkowe osobiste przeżycia i wspomnienia, dzięki czemu koncert będzie pełen wzruszeń i momentów, które sprowokują do wspólnego przeżywania świąt. Artystom w ich niezapomnianych występach, nie tylko solowych, towarzyszy chór Gospel Rain oraz Orkiestra Grzegorza Urbana, kierownika muzycznego projektu.

12:50 Płyń Kolędo! – wielki koncert kolęd

Opis: Gwiazdorski koncert kolęd i pastorałek Płyń kolędo! zrealizowany w osiemnastowiecznym kościele p.w. św. Ignacego Loyoli w Gdańsku. Widzowie usłyszą 25 najbardziej znanych, tradycyjnych kolęd i pastorałek, które od pokoleń ubarwiają wigilijne spotkania w polskich domach. Gospodarzami wieczoru będą Halina Mlynkova oraz bracia Łukasz i Paweł Golcowie, którzy opowiedzą o świątecznych tradycjach i zwyczajach, nawiązując do osobistych wspomnień z rodzinnych domów. Prowadzących wspiera Radosław Brzóska. W koncercie bierze udział czołówka gwiazd polskiej sceny muzycznej z towarzyszeniem orkiestry pod batutą Grzegorza Urbana i chóru Sound and Grace. Wykonawcy: Bracia, Kasia Cerekwicka, Krzysztof, Piotr i Wojciech Cugowscy, Feel, Golec uOrkiestra, Edyta Górniak, Piotr Kupicha, Dorota Miśkiewicz, Halina Młynkowa, Alicja Węgorzewska, Zakopower, Mateusz Ziółko.

13:55 Rodzinne kolędowanie na Jasnej Górze

Opis: Wigilijny koncert kolęd z jednego z najpiękniejszych polskich kościołów, Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Znani artyści, wokaliści i aktorzy śpiewają najpiękniejsze polskie kolędy solo, a także w towarzystwie bardzo utalentowanych wokalnie członków swoich rodzin: żon, mężów, rodziców, rodzeństwa. To wspólne kolędowanie podkreśla rodzinny charakter świąt Bożego Narodzenia. Artystom towarzyszy orkiestra pod dyrekcją Zygmunta Kukli oraz chór gospel.

15:15 Wielkie kolędowanie w Chicago

Opis: Najpiękniejsze kolędy zaśpiewane w przepięknej Bazylice Świętego Jacka w Chicago.

15:50 Bóg się rodzi. Wigilia wileńska

Opis: W ten wyjątkowy dzień grupa Polaków z Wilna, skupionych wokół tamtejszego Polskiego Teatru „Studio” czyni przygotowania do Wigilii. Wszystkim czynnościom towarzyszą rozmowy przedstawicieli kilku pokoleń. Podczas przyrządzania potraw i robienia ozdób choinkowych dzieci i młodzież pytają dorosłych o tradycje i obyczaje, słuchają ich wspomnień i anegdot, porównują przeszłość ze współczesnymi, zmieniającymi się obyczajami. W rozmowach padają nazwy miejsc i miejscowości w Wilnie i na Wileńszczyźnie, ale i odniesienia do dramatycznej historii. Opowieści są przeplatane tradycyjnymi kolędami. Równolegle, podczas przygotowań, docierają nowe osoby, którym podczas spaceru towarzyszy kamera, ukazując piękne miasto w świątecznej odsłonie.

17:00 „Gdy się Chrystus rodzi…” kolędy na Jasnej Górze

Opis: W Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze spotykają się największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej, aby w tym szczególnym miejscu zaśpiewać najpiękniejsze kolędy i pastorałki. Każdy z artystów wykona pieśń Bożonarodzeniową, z którą wiążą go wyjątkowe osobiste przeżycia i wspomnienia, dzięki czemu koncert będzie pełen wzruszeń i momentów, które sprowokują do wspólnego przeżywania świąt. Artystom w ich niezapomnianych występach, nie tylko solowych, towarzyszy chór Gospel Rain oraz Orkiestra Grzegorza Urbana, kierownika muzycznego projektu.

17:30 Pójdźmy wszyscy do stajenki – koncert kolęd z Niepokalanowa z udziałem Pary Prezydenckiej

Opis: Skrót najpiękniejszych utworów z koncertu kolęd z Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask i św. Maksymiliana Marii Kolbego w Niepokalanowie.

21:30 Święta noc. Kolędy w stylu dawnych mistrzów z Bazyliki Mariackiej w Krakowie

Opis: Koncert tradycyjnych polskich kolęd realizowany w Bazylice Mariackiej w Krakowie. Artyści scen operowych wykonają repertuar pochodzący z nowej płyty Krzysztofa Herdzina „Kolędy z MACV”. Solistom towarzyszy orkiestra Musicae Antiquae Collegium Varsoviense (z Warszawskiej Opery Kameralnej).

22:40 Dzień dziś wesoły… – koncert kolęd w Bazylice Katedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pelplinie

Opis: Koncert świąteczny zrealizowany w zabytkowych wnętrzach Bazyliki Katedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pelplinie. Atmosferę świąt Bożego Narodzenia przywołają najbardziej lubiane kolędy i pastorałki, które od stuleci towarzyszą polskim rodzinom przy wigilijnym stole, w wykonaniu znamienitych artystów z towarzyszeniem orkiestry po dyrekcją Janusza Stokłosy. Kolędy w Pelplinie, od lat emitowane na antenach Telewizji Polskiej, zyskały wierną widownię, m.in. dzięki starannemu doborowi artystów. Występują: Cleo, Alicja Szemplińska, Aleksandra Kurzak, Natalia Kukulska, Piotr Cugowski, Rafał Brzozowski, Kamil Bednarek, Janek Traczyk, Chór Chłopięcy z Poznania.

Koncert kolęd Polsat 2023: o której transmisja i kto wystąpi?

12:55 Wielkie kolędowanie z Golec uOrkiestrą i Janem Pawłem II

Opis: Z okazji Bożego Narodzenia Paweł i Łukasz Golcowie przygotowali wzruszający występ, podczas którego zaśpiewali najpiękniejsze polskie kolędy razem z Ojcem Świętym. Stało się to możliwe dzięki połączeniu nagrań, na których słychać Jana Pawła II śpiewającego kolędy, z muzycznymi aranżacjami zespołu Golec uOrkiestra.

13:55 Wielkie kolędowanie z Polsatem w sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Mariańskim Porzeczu

Opis: Znane bożonarodzeniowe pieśni wypełnią wnętrze XVIII-wiecznej drewnianej świątyni, gdy zaśpiewają je m.in.: sanah, Dawid Kwiatkowski, Sylwia Grzeszczak, Enej, Igor Herbut, Eleni, Arka Noego czy Stanisława Celińska. Muzycy wykonają takie kolędy, jak: „Oj, maluśki, maluśki”, „Triumfy Króla Niebieskiego”, „Mizerna, cicha”, „Gdy się Chrystus rodzi” czy „Lulajże, Jezuniu”. O oprawę muzyczną wydarzenia zadba Grott Orkiestra.

14:35 Wielkie kolędowanie z Polsatem w kościele Mariackim w Katowicach

Opis: Niepowtarzalne interpretacje znanych kolęd w wykonaniu m.in.: Natalii Kukulskiej, Igora Herbuta, Alicji Majewskiej, Haliny Mlynkovej, Viki Gabor, Ani Rusowicz, Dawida Kwiatkowskiego, Roberta Janowskiego, Krzysztofa Cugowskiego oraz Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. Artyści wykonali: „Oj, maluśki, maluśki”, „Cichą noc”, ,,Dzisiaj w Betlejem”, ,,W żłobie leży”, ,,Przybieżeli do Betlejem”, „Gdy się Chrystus rodzi” i inne znane pieśni.

15:35 Wielkie kolędowanie z Polsatem w bazylice Świętego Krzyża w Warszawie

Opis: W usytuowanej na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie świątyni zabrzmią najpiękniejsze pieśni bożonarodzeniowe. Wykonają je: Ralph Kaminski, Roksana Węgiel, Sebastian Karpiel-Bułecka, bryska, Grzegorz Hyży, Kamil Bednarek i Krystyna Prońko. Artyści zaśpiewają takie kolędy jak: „Oj, maluśki, maluśki”, „Cicha noc”, ,,Dzisiaj w Betlejem”, ,,W żłobie leży”, ,,Przybieżeli do Betlejem” czy „Gdy się Chrystus rodzi”.

16:35 Wielkie kolędowanie z Polsatem na Podhalu

Opis: Znane utwory bożonarodzeniowe zabrzmią we wnętrzu sanktuarium bł. Stefana Wyszyńskiego czciciela Matki Boskiej na Bachledówce, położonego nieopodal Zakopanego. Podczas koncertu zorganizowanego w świątyni, z którą związany był nie tylko Prymas Tysiąclecia, ale także kardynał Karol Wojtyła, wezmą udział m.in.: Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz, Stanisław Karpiel-Bułecka i Szymon Chyc- Magdzin, tworzący grupę Future Folk, Roksana Węgiel, Oskar Cyms, Kuba Badach, a także członkowie zespołów Skaldowie, Golec uOrkiestra, Mała Armia Janosika oraz wielu innych wykonawców.

Koncert kolęd TVN 2023 – o której transmisja? Kto wystąpi?

20:00 Wspólne kolędowanie

Opis: W wigilijny wieczór telewizja TVN przygotowała dla widzów niezwykłe bożonarodzeniowe wydarzenie. 24 grudnia o godzinie 20:00 wprost ze 100-letniej Bazyliki pw. Najświętszego Serca Jezusowego na warszawskiej Pradze zapraszamy na wspólne kolędowanie z udziałem znamienitych artystów. Nadzwyczajna, niepowtarzalna atmosfera, niesamowity anturaż i zachwycające aranżacje muzyczne wprowadzą Widzów w magiczny klimat Świąt Bożego Narodzenia. Przy akompaniamencie Orkiestry Sinfonia Varsovia wybrzmią najpiękniejsze polskie kolędy takie jak Tryumfy Króla Niebieskiego, Wśród nocnej ciszy, Przybieżeli do Betlejem, Cicha noc. Na scenie wystąpią największe gwiazdy polskiej estrady: Beata Kozidrak, Kayah, Stanisław Soyka, Urszula, Natalia Szroeder, Natalia Kukulska, Piotr Kupicha, Igor Herbut, Ewa Farna, Natalia Nykiel, Łukasz Drapała, Andrzej Lampert, Accantus, a także Dorota Gardias, Krzysztof Skórzyński oraz gościnnie gwiazda z Wysp Zielonego Przylądka Elida Almeida. Artystom towarzyszyć będą: Chór SGGW w Warszawie, Sienna Gospel Choir oraz Chór dziecięcy z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. Karola Szymanowskiego. Koncert poprowadzą Dorota Gardias i Krzysztof Skórzyński.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.