Wiemy, kto i za ile chce przedłużyć ul. Lubelskiego Lipca ’80. Do najtańszej oferty miasto musiałoby dołożyć 26,5 mln zł

Przedłużenie ul. Lubelskiego Lipca '80 do skrzyżowania z ul. Krochmalną i ul. Diamentową
Przedłużenie ul. Lubelskiego Lipca '80 do skrzyżowania z ul. Krochmalną i ul. Diamentową | fot. Miasto Lublin

Pod znakiem zapytania stoi rozstrzygnięcie przetargu na przedłużenie ul. Lubelskiego Lipca ’80. Realizacją zadania zainteresowane są cztery firmy, lecz ich oferty znacznie przekraczają zaplanowany budżet. Do najtańszej oferty Lublin musiałby dołożyć 26,5 mln zł.

Lublin szuka dodatkowych pieniędzy

Zadanie obejmuje budowę brakującego odcinka ul. Lubelskiego Lipca ’80 od skrzyżowania z ul. Diamentową i ul. Krochmalną do ul. Cukrowniczej o długości ok. 1,1 km. Drogę przewidziano na całej długości jako dwujezdniową, trzypasową, z buspasami na skrajnych pasach. W ramach zadania przebudowane mają być też odcinki ulic bocznych m.in. Ciepłej, Włościańskiej, Przeskok i Dzierżawnej.

Miasto na początku sierpnia ogłosiło przetarg na inwestycję, a termin składania ofert minął 23 września. Realizacją przedsięwzięcia zainteresowane są cztery firmy: Mota-Engil Central Europe z Krakowa (109,1 mln zł), Konsorcjum PBI Infrastruktura z Kraśnika i PBI WMB z Sandomierza (112,2 mln zł), Strabag z Pruszkowa (105 mln zł) i Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Lubartów (97,9 mln zł). Miasto zakładało, że zmieści się w budżecie 71,4 mln zł.

Urzędnicy zwlekają jednak z rozstrzygnięciem przetargu, bo… nie mają pieniędzy. Pomimo faktu, że inwestycja uzyskała 65 mln zł dofinansowania z rządowego Programu Inwestycji Strategicznych, to Lublin musi znaleźć brakujące środków, a raczej je pożyczyć. Tylko w przypadku najtańszej oferty złożonej przez PRD Lubartów ta kwota to 26,5 mln zł.

„Nie rezygnujemy z tej inwestycji. Cały czas analizowane są możliwości zwiększenia środków na to zadanie. Prowadzone są one równolegle z pracami nad projektem przyszłorocznego budżetu. Nadal obowiązuje nas termin związania z ofertą i w tym czasie zapadną ostateczne decyzje” – mówi Justyna Góźdź z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Miasto prawdopodobnie będzie zwlekało z rozstrzygnięciem przetargu do ostatniego momentu. Oferty wykonawców pozostaną ważne do 21 grudnia. W przypadku uzyskania dodatkowych środków, rozstrzygnięcia przetargu i podpisaniu umowy z wykonawcą, droga musi powstać w nieprzekraczalnym terminie 21-miesięcy. Termin jest liczony od daty podpisania umowy.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.