Wielkimi krokami zbliża się turniej 450-lecia Unii Lubelskiej!

Nowy parkiet na Hali Globus | fot. MOSiR

W weekend na hali Globus gościć będą reprezentacje Białorusi, Ukrainy, Litwy oraz Polski. Piłkarki ręczne tych krajów, poprzez udział w tym symbolicznym turnieju podkreślą dobrą atmosferę i sąsiedzką współpracę pomiędzy państwami.

Lublin w dniach 22-24 listopada będzie gospodarzem Międzypaństwowego Turnieju 450-lecia Unii Lubelskiej w Piłce Ręcznej. Na parkiecie hali Globus spotkają się reprezentantki Białorusi, Litwy, Ukrainy oraz kadra narodowa Polski, do której zostały powołane także aktualne mistrzynie – zawodniczki MKS Perła Lublin: Kinga Achruk, Weronika Gawlik, Aneta Łabuda, Marta Gęga, Sylwia Matuszczyk oraz Joanna Szarawaga

Turniej rozpocznie się meczem Ukraina – Białoruś w piątek, 22 listopada o godz. 17.45. Tego samego dnia, lecz o godz. 20.00 będziemy mogli wspierać głośnym dopingiem reprezentantki Polski w walce z Litwą.

Emocje jednak towarzyszyć nam będą przez cały weekend. Podczas trzech dni zostanie rozegranych 6 meczów w systemie każdy z każdym. Reprezentantkom Polski będzie można kibicować trzykrotnie: w piątek o godz. 20.00 w meczu z Litwą, w sobotę o godz. 19.15 w meczu z Ukrainą oraz w niedzielę o godz. 17.15 w zmaganiach z Białorusią.

Na ten turniej warto wybrać się choćby także z tego względu, że w tym roku będzie on ostatnią możliwością spojrzenia z bliska na polski zespół narodowy, prowadzony przez norweskiego szkoleniowca Arne Senstada.

Międzypaństwowy Turniej 450-lecia Unii Lubelskiej – terminarz meczów

Piątek (22 listopada):
• 17:45 – 19:00 Ukraina – Białoruś
• 20:00 – 21:15 Polska – Litwa

Sobota (23 listopada):
• 17:00 – 18:15 Litwa – Białoruś
• 19:15 – 20:30 Polska – Ukraina

Niedziela (24 listopada):
• 15:00 – 16:15 Litwa – Ukraina
• 17:15 – 18:30 Polska – BiałoruśWASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.