Wielkanoc 2021. Jak będzie wyglądać święcenie pokarmów? Znamy wytyczne

koszyk wielkanocny święconka produkty
Koszyczek wielkanocny: co do niego włożyć? | fot. pixabay

Zbliżają się święta wielkanocne, a jednym z elementów przygotowania do rodzinnego śniadania jest święcenie pokarmów. Poznaliśmy wytyczne dotyczące tegorocznego święcenia pokarmów w Wielką Sobotę.

Wielkanoc 2021. Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę

Przed nami Wielki Tydzień czyli uroczysty czas upamiętniający ostatnie dni Chrystusa, przygotowujący do największego święta chrześcijan, Zmartwychwstania Pańskiego. Co z tradycyjnym święcenie pokarmów w Wielką Sobotę?

Poznaliśmy specjalne wytyczne wydane przez ks. abp Stanisława Budzika, metropolitę lubelskiego.

Święta wielkanocne. Czy będzie święcenie pokarmów?

Arcybiskup Stanisław Budzik zalecił, by na terenie Archidiecezji Lubelskiej święcenie pokarmów odbywało się w kościołach lub przy świątyniach, na otwartym terenie i z zachowaniem norm sanitarnych.

„Błogosławieństwo pokarmów w Wielką Sobotę można zorganizować w kościele lub poza kościołem, z zachowaniem ścisłych norm sanitarnych” – czytamy w komunikacie abp Budzika.

W wytycznych dla Archidiecezji Lubelskiej zabrakło zapisu, który jest m.in. na stronie Archidiecezji Łódzkiej. „Podobnie jak w poprzednim roku, pokarmy na stół wielkanocny można pobłogosławić w gronie rodzinnym”.

Szczegóły dotyczące święcenia pokarmów w Wielką Sobotę w poszczególnych parafiach Archidiecezji Lubelskiej należy szukać na stronach internetowych parafii. Nie wszystkie parafie opublikowały jeszcze te informacje.

ZOBACZ TAKŻE:
Wytyczne na Wielki Tydzień. Wielki Piątek bez całowania krzyża, święcenie pokarmów poza kościołem

Przypomnijmy, że od soboty 27 marca do 9 kwietnia obowiązuje nowy limit osób w kościołach: 1 osoba na 20 m2 przy zachowaniu odległości min. 1,5 metra.

ZOBACZ TAKŻE:
Wielkanoc 2021. Koszyczek wielkanocny – co włożyć? Lista produktów

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.