Widowisko „Sen o mieście” powraca na dziedziniec Zamku Lubelskiego

"Sen o mieście" powraca na dziedziniec Zamku Lubelskiego [PROGRAM]
Widowisko "Sen o mieście" na dziedzińcu zamkowym | fot. CK Lublin

„Sen o mieście” w reżyserii Janusza Opryńskiego powraca na lubelski zamek. Podniebny spektakl opowiadający o historii naszego miasta obejrzało w zeszłym roku ponad 9 tysięcy widzów.

To historia Lublina zamknięta w niesamowitym, teatralnym widowisku. Głównymi postaciami łączącymi poszczególne epizody jest para — szarfiarka i slackliner. Towarzyszy im grupa sztukmistrzów i innych artystów sztuki cyrkowej.

Przez opowieść prowadzi głos Zbigniewa Dziducha, a fragmenty „Poematu o mieście Lublinie” Józefa Czechowicza recytuje Dorota Landowska. Za muzykę odpowiada lubelski kompozytor Rafał Rozmus. To wszystko na tle spektakularnej scenografii Jarosława Koziary z jego mistycznym wielkim słońcem i kolorowymi, kilkumetrowymi wieżami.

„Sen o mieście” – harmonogram pokazów na dziedzińcu Zamku Lubelskiego

+ sobota – 4 sierpnia – 21:00

+ niedziela – 5 sierpnia – 21:00

+ sobota – 10 sierpnia – 21:00

+ niedziela – 11 sierpnia – 21:00

Bilet wstępu kosztuje 2 zł (kasa CK oraz tiketto.pl).

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.