Wiadra marihuany. Ponad 14k kg suszu w ubiegłym tygodniu przejęli policjanci z Puław

14 kg marihuany Puławach
14 kg marihuany zajęte przez wydział narkotykowy | fot. policja

Ponad 14 kilogramów suszu marihuany oraz krzewy konopi innych niż włókniste to wynik działań policjantów z Puław, którzy zwalczają przestępczość narkotykową. W ramach tej operacji zatrzymano trzech mężczyzn: 22-latka z powiatu puławskiego oraz 24 i 34-latka z powiatu opolskiego. Wszyscy zostali tymczasowo aresztowani przez sąd.

Policja zatrzymała trzech podejrzanych w sprawie

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Puławach kontynuują swoje intensywne działania przeciwko przestępczości narkotykowej. W najnowszej operacji ujawnili i skonfiskowali ponad 14 kilogramów suszu marihuany! W trakcie akcji zatrzymano trzech mężczyzn – jednego pochodzącego z powiatu puławskiego oraz dwóch z powiatu opolskiego

14 kg marihuany w Puławach
Zatrzymani podejrzani w sprawie 14 kg marihuany | fot. policja

W sadzie prócz jabłoni – 3 metrowe krzaki konopi

W ramach prowadzonej akcji, policjanci przeszukali posesję, którą zajmował 22-latek, ujawniając pół kilograma suszu marihuany. Następnie, na terenie powiatu opolskiego, funkcjonariusze odnaleźli i zabezpieczyli ponad 13 kilogramów suszu marihuany oraz krzewy konopi innych niż włókniste. Susz był przechowywany w plastikowych wiadrach w budynku gospodarczym, natomiast trzymetrowe krzewy konopi rosły w sadzie, między drzewami jabłoni

marihuana konopie indyjskie poleski park narodowy

Podejrzanym postawiono zarzuty i skonfiskowano gotówkę

Na poczet przyszłych kar zabezpieczono od podejrzanych ponad 10 tysięcy zł. Wszyscy zatrzymani trafili najpierw do policyjnego aresztu, a po wykonaniu czynności procesowych w sprawie, m.in. zbadaniu zabezpieczonego suszu, mężczyźni zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Puławach. Na podstawie zebranego przez funkcjonariuszy materiału 22, 24 i 34-latek usłyszeli zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków, 34-latek dodatkowo uprawy konopi innych niż włókniste oraz wytwarzania z nich środków odurzających. Decyzją puławskiego sądu, wszyscy podejrzani zostali tymczasowo aresztowani.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.