Wi-Fi do końca roku w każdym autobusie i trolejbusie MPK Lublin

Wi-Fi do końca roku w każdym autobusie i trolejbusie MPK Lublin - Spotted Lublin - najnowsze wiadomości z Lublina
fot. Piotr Kowalczyk, Wspólny Lublin

Do końca sierpnia skorzystamy z darmowego Wi-Fi w kolejnych 50 autobusach i trolejbusach komunikacji miejskiej. Tym samym do końca roku 2015, wi-fi będzie w każdym pojeździe MPK Lublin. Czy rzeczywiście internet aż tak jest nam potrzebny?

Bezpłatne Wi-Fi w miejskiej komunikacji to pomysł radnych Wspólnego Lublina. Namówili do tego prezesa MPK.

– Chcemy, by bezpłatny Internet był we wszystkich naszych autobusach. Dzięki temu rośnie jakość usług naszego przewoźnika – mówi Piotr Kowalczyk, przewodniczący Rady Miasta Lublin.

Masowy montaż wi-fi w pojazdach MPK Lublin, został zapowiedziany w połowie września 2014 r. Wcześniej, od połowy czerwca 2011 r. lubelskie MPK montowało bezpłatny internet tylko w nowych trolejbusach.

Z darmowego internetu skorzystało już 26 tys. pasażerów. – Przy czym dane pokazują, że mamy do czynienia z tzw. klientami powracającymi, którzy skorzystali z darmowego internetu w pojazdach, więcej niż jeden raz – mówi Tomasz Fulara, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego.

201306211143140.pikto_free_wifi_spot
Z taką naklejką na autobusie mamy pewność, że skorzystamy z darmowego internetu

Pojazdy komunikacji miejskiej, w których mamy możliwość skorzystania z bezpłatnego internetu oznaczone są specjalnymi piktogramami.

 

 

 

Jak połączyć się z siecią? Należy w smartfonie lub tablecie wyszukać sieć o nazwie MPK Lublin, a następnie zaakceptować regulamin, z którym oczywiście się zapoznajemy. Prędkość przesyłu danych wyniesie 512 kb/s co wystarczy na przeglądanie stron internetowych czy poczty. Koszty transferu pokrywa MPK, to około 14 zł miesięcznie na pojazd.

– Urządzenia montujemy sami – informuje Weronika Opasiak, rzecznik Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. Koszt podzespołów niezbędnych do skorzystania z darmowego internetu w autobusach lub trolejbusach to około 200 zł.

W tym momencie urządzenia działają w 62 wozach – 36 autobusach i 26 trolejbusach. Do końca sierpnia urządzenia pojawią się w kolejnych 50 wozach (25 trolejbusach i 25 autobusach).

– Podtrzymujemy nasze deklaracje, że do końca roku 2015, Wi-Fi będzie w każdym naszym pojeździe – dodaje Opasiak. Łącznie to będzie ponad 300 autobusów i trolejbusów.

Czy rzeczywiście internet aż tak jest nam potrzebny, że potrzebujemy go wszędzie? Nawet w drodze do szkoły czy pracy? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Myślę, że internet może być przydatny wszędzie i jest to jak najbardziej dobry pomysł :)) w niektórych miastach Wi-Fi jest dostępne w każdym miejscu, nie tylko w środkach transportu 🙂