Wesela i komunie szybciej niż zapowiadano. Pierwsze imprezy odbyły się w weekend

ślub wesele para młoda
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Rząd zaskoczył swoją decyzją wielu Polaków, nie informując o tym z odpowiednim uprzedzeniem. Organizacja komunii i wesel jest możliwa wcześniej, niż to zapowiadano pod koniec kwietnia.

Wesela i komunie w maju

Przypomnijmy, że na konferencji 28 kwietnia minister zdrowia Adam Niedzielski przedstawił szczegółowy plan łagodzenia obostrzeń w maju. W połowie miesiąca miały powrócić komunie i wesela. Jednak w opublikowanym w ubiegły czwartek rozporządzeniu, znalazła się inna data.

Według zapowiedzi widocznych wciąż na rządowej stronie możliwość organizowania imprez okolicznościowych na świeżym powietrzu, a więc wesel i komunii, miała pojawić się 15 maja 2021 roku. Z zapisów rozporządzenia wynika jednak, że wesela i komunie będzie można organizować od 8 maja 2021 r.

I tak, kto wyrobił się z organizacją, w ubiegły weekend 8-9 maja mógł legalnie zorganizować na świeżym powietrzu przyjęcie komunijne lub wesele z limitem 25 zaproszonych gości. Co ważne, w praktyce na imprezie może pojawić się znacznie więcej osób.

W limit uczestników imprezy nie są wliczani organizatorzy oraz goście, którzy mają już za sobą obie dawki szczepionki (lub jedną w przypadku preparatu Johnson&Johnson). W limit gości brane są pod uwagę dzieci, również te najmłodsze.

Od 29 maja możliwe będzie organizowanie imprez okolicznościowych (wesel, komunii) także w obiektach zamkniętych. Limit uczestników zostanie wówczas zwiększony do 50 osób.

Od 15 maja zniesiony zostanie obowiązek zakrywania ust i nosa maseczką na świeżym powietrzu. Od tego dnia gastronomia (restauracje, bary, kawiarnie) będzie mogła zaprosić klientów do ogródków gastronomicznych.

Więcej szczegółów:
► Luzowanie obostrzeń w maju. Od 4 maja otwarte galerie handlowe, od 15 maja restauracje

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.