Wędrówka dla dzieci z hospicjum: 1600 km po górach dla małych bohaterów

Dawid Oleszko
fot. Dawid Oleszko

Dzisiaj (20 czerwca) o godzinie 4:20 Dawid Oleszko wyruszył na wyjątkową, samotną wędrówkę górską liczącą 1600 km, aby zebrać fundusze dla Hospicjum Małego Księcia w Lublinie. Jego trasa obejmuje Główny Szlak Sudecki, Łącznik Prudnik-Ustroń, Główny Szlak Beskidzki oraz Niebieski Szlak Rzeszów-Grybów.

Wyjątkowy cel i trasa

Dawid Oleszko, doświadczony wędrowiec górski, zamierza pokonać trasę w maksymalnie 45 dni, zakładając jedynie 3 dni odpoczynku. Jego wędrówka ma na celu zebranie środków finansowych dla nieuleczalnie chorych dzieci pod opieką Hospicjum Małego Księcia. Zebrane fundusze pozwolą na zakup leków, środków opatrunkowych i higienicznych.

szlak górski
fot. Dawid Oleszko

Dotychczasowe osiągnięcia Dawida

Dawid ma na swoim koncie wiele osiągnięć górskich, w tym dwukrotne przejście Głównego Szlaku Beskidzkiego, zdobycie Korony Gór Polski oraz udział w licznych zawodach górskich. Teraz swoją pasję chce połączyć z pomaganiem dzieciom w hospicjum, co jest dla niego ogromną motywacją.

szlak górski
fot. Dawid Oleszko

Dlaczego Hospicjum Małego Księcia?

Hospicjum Małego Księcia zapewnia całodobową opiekę medyczną najciężej chorym dzieciom w ich domach w Lublinie oraz w województwie lubelskim. Aktualnie pod opieką hospicjum jest 54 dzieci w domach oraz 8 dzieci na oddziale stacjonarnym. Celem opieki hospicjum jest poprawa jakości życia podopiecznych poprzez specjalistyczną opiekę medyczną, psychologiczną i socjalną.

Jak można pomóc?

Wędrówka Dawida jest także okazją do wsparcia finansowego hospicjum. Aby wesprzeć zbiórkę Dawida dla Hospicjum, przejdź na stronę zbiórki: Kilometry dla Dzieci z Hospicjum

Śledź wyprawę

Wędrówkę Dawida można śledzić na jego profilach w mediach społecznościowych:

Instagram: oleeeszek
Facebook: Dawid Oleszko

Udostępnij ten artykuł, aby wesprzeć Dawida i dzieci z Hospicjum Małego Księcia!

lasy, rzeka
fot. Dawid Oleszko

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.