We wtorek rząd ogłosi nowe regulacje ws. koronawirusa. Koniec długich spacerów?

Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

We wtorek premier Mateusz Morawiecki ogłosi wprowadzenie kolejnych regulacji w walce z koronawirusem. Chodzi o znaczne zaostrzenie obowiązującego rygoru, dotyczącego przemieszczania.

Dotychczas Ministerstwo Zdrowia potwierdziło w naszym kraju 2055 przypadków zakażenia koronawirusem. Z tego też powodu zmarło już 31 osób. Na terenie Polski zakaz wychodzenia z domów został zaostrzony przed niespełna tygodniem – 25 marca 2020. Czytaj więcej: Nowe ograniczenia w przemieszczaniu się. „Zakaz wychodzenia z domów”

Z domów można wychodzić jedynie w sprawach niezbędnych dla życia codziennego. Taki stanowią m.in. zakupy, wizyta u lekarza, spacer z psem, dojazd do pracy czy wolontariat na rzecz osób, które nie mogą lub nie powinny opuszczać domów. Możliwe jest również uprawianie sportów na świeżym powietrzu.

Najważniejszym elementem wprowadzonego ograniczenia w przemieszczani się jest maksymalne zminimalizowanie kontaktów z innymi ludźmi. Dopuszcza się jedynie zgromadzenia dwuosobowe. Wyjątek stanowi spotykanie się z członkami własnej rodziny. Ograniczona została również ilość osób w komunikacji publicznej do 50% dostępnych miejsc,

Spacery do 100 metrów od domu i zakaz wychodzenia dla starszych

We wtorek, 31 marca, premier Mateusz Morawiecki ma podczas konferencji prasowej poinformować Polaków o kolejnym zaostrzeniu przepisów, które mają na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2. Chodzi o znacznie zaostrzenie obowiązującego rygoru, dotyczącego przemieszczania się.

Według nieoficjalnych informacji Gazety Wyborczej, ma to być koniec m.in. długich spacerów po parkach, lasach miejskich i bulwarach, czy też przejażdżek rowerowych. Jak informuje GW, trzeba liczyć się z zakazem wychodzenia z domu na odległość dalszą niż 100-200 metrów. Policjanci będą mogli wyrywkowo sprawdzać, czy ktoś na pewno idzie do pracy.

„Wyborcza” nieoficjalnie dowiedziała się również, że rząd zastanawia się nad wprowadzeniem całkowitego zakazu opuszczania domu dla osób, które stanowią największą grupę ryzyka w związku z COVID-19. Chodzi tu przede wszystkim osoby starsze +65.

Źródło: Wyborcza.pl3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Niech odwołają WYBORY a nie robią z ludzi niewolników .Od tego czwartku sanepid pozwala otworzyć salony kosmetyczne dla klientów to też są najważniejsze potrzeby😂

  2. I wszystkie agencje towarzyskie pozamykać bo stamtąd też jest teraz zagrożenie