Uwaga! Rząd wprowadza nowe ograniczenia w przemieszczaniu się. „Zakaz wychodzenia z domów”

ważne szpital
Zdjęcie ilustracyjne

Rząd zaostrza zasady kwarantanny w Polsce. Od środy 25 marca zostaną wprowadzone nowe ograniczenia w przemieszczaniu się. Chodzi o zakaz wychodzenia z domów.

We wtorek odbyło się posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, a po jego zakończeniu konferencja prasowa z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego.

Premier Mateusz Morawiecki zapewnił, że rząd nie chce dopuścić, by w Polsce doszło do takiej sytuacji jak we Włoszech. Dlatego od środy 25 marca będzie obowiązywały nowe ograniczania w przemieszczaniu się.

„To bardzo trudna faza – ograniczenia dotyczą każdego z nas. Ta decyzja jest niezbędna, by maksymalnie ograniczyć naszą aktywność. Wszystkie sprawy poza niezbędnymi odłóżmy na później” – mówił premier.

Nowe przepisy zakazują wszelkich zgromadzeń, spotkań, imprez czy zebrań. Będziesz mógł się jednak spotykać z członkami najbliższej rodziny, a także z osobami, z którymi pozostajesz w stałym pożyciu. Za złamanie tego zakazu grozi do 5 tys. zł kary.

„Jeśli nie ograniczymy naszych kontaktów do minimum to nie ograniczymy liczby chorych, nie uratujemy większej liczby ludzkich żyć. Wiem że jest trudno, ale proszę o jeszcze większe ograniczenia” – mówił minister zdrowia.

W Polsce od środy 25 marca będą obowiązywać ograniczenia

1. Ograniczenia w przemieszczaniu się z trzema wyjątkami:

– droga do pracy,

– wolontariat w walce z koronawirusem,

– wyjście do pracy, sklepu, czy apteki.

2. W zgromadzeniach będą mogły uczestniczyć maksymalnie dwie osoby

– wyjątkiem są wydarzenia, w których uczestniczą wyłącznie członkowie rodziny lub osoby pozostające w stałym pożyciu.

3. Dozwolona liczba osób, jakie będą mogły przebywać w środkach komunikacji miejskiej, będzie musiała odpowiadać połowie miejsc siedzących w danym środku transportu.

4. W mszy świętej będzie mogło maksymalnie wziąć udział 5 osób, nie licząc osób odprawiających liturgię. Podobnie sytuacja wygląda ze ślubami i pogrzebami.

Wszystkie dotychczasowe ograniczenia wprowadzone przez rząd Mateusza Morawieckiego nadal obowiązują. Chodzi o zamknięcie galerii handlowych, miejsc rozrywki, restauracji i pubów.

AKTUALIZACJA: Zakaz wychodzenia z domów. Rząd wyjaśnia, co wolno w związku z nowymi obostrzeniami – PYTANIA i ODPOWIEDZI

9 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Zakaz latania samolotów przez dwa tygodnie, zamkniete granice przez dwa tygodnie. To powinno byc zrobione. A nie zakazywanie zwyklego spaceru po lesie. Przesada.

  2. A? Serio?? No chyba proste ze możesz wyjść na swoje podwórko bo przecież nie ma tam obcych ludzi. Co za żenujące pytanie…

  3. „Żont” chyba zachłysnął się władzą i czerpie dziką radość z tego jakie to ich decyzje są wszechmocne. Paranoja. Lepiej się niech zajmą burdelem w szpitalach, gdzie ludzie z koro 4 dni sobie spędzają na oddziale, lub wieloma tysiącami ludzi którzy wracają nagle „stęsknieni” za krajem. My sobie możemy siedzieć w domu nawet i rok, a to i tak nic nie zmieni jak dalej tak będzie. Ciekawe co jeszcze mogą nam dowalić, nie wiem może zabijanie dechami drzwi jak w przypadku Chin? Masakra.

  4. Wszystko powino byc zamknięte supermarkety jakies fabryki restauracje nawet na wynos a powrót z zagranicy polakow również uniemożliwić bo bedzie co raz więcej

  5. Na dwa tygodnie zamknac granice dla wszystkich, resturacje nawet na wywóz i tak ludzie maja kontakt z innymi

  6. Wyjścia do pracy są dozwolone itd A ja mam pytanie jeżeli ktoś prowadzi np salon fryzjerski i to jest jedyne źródło utrzymania takiej osoby to bez klientów raczej nie pociągnie długo. Co w takiej sytuacji.

  7. Ggg hahaha właśnie o to chodzi, żeby wyniszczyć małe „przedsiębiorstwa”. O to chodzi, ale ludzie jeszcze tego nie widza, ale z czasem zobaczą..