Według przekazywanych informacji kontrolerzy Poczty Polskiej mają dokumentować obecność radioodbiorników w autach, w szczególności poprzez wykonywanie zdjęć pojazdów oraz weryfikację tablic rejestracyjnych. Następnie dane mają być sprawdzane pod kątem zgłoszenia odbiornika oraz opłacania abonamentu RTV.
Abonament RTV za radio w aucie
Obowiązek opłacania abonamentu RTV dotyczy posiadania sprawnego odbiornika radiowego. W przypadku samochodów oznacza to, że radio zamontowane w pojeździe może podlegać obowiązkowi rejestracji i opłaty.
Zgodnie z obowiązującymi stawkami miesięczna opłata za radio wynosi 9,50 zł, co daje 114 zł rocznie. W przypadku jednorazowej płatności za cały rok przewidziana jest niewielka zniżka.
Kary za brak opłat
W przypadku nieopłacania abonamentu przewidziane są sankcje finansowe. Kara może wynosić 30-krotność miesięcznej opłaty za radio, a dodatkowo doliczane są zaległe miesiące.
W praktyce oznacza to:
- 285 zł kary za brak abonamentu za radio,
- 920 zł w przypadku stwierdzenia zaległości za radio i telewizor.
Zgodnie z przepisami zaległości abonamentowe przedawniają się po 5 latach, licząc od końca roku, w którym upłynął termin płatności.
Zobacz również
Wątpliwości wokół kontroli
Zapowiadane działania budzą pytania dotyczące sposobu ich prowadzenia oraz weryfikacji danych. Nie jest jasne, w jakim trybie będą gromadzone informacje i jak będą wykorzystywane w dalszych postępowaniach administracyjnych.
Najnowsze posty
rudy juz wszedzie pieniedzy szuka. juz po samochodach nawet bedzie grzebał ludziom
Nie rudy tylko poczta szukano nie dostała za wybory kopertowe które zlecił zjebany pisssss. J*****s
I ty w takie głupoty wierzysz? TVN ci mózg lasuje. Jest tak dobrze za uśmiechniętej brygady że posuwają się do takich czynów.
A jak mam telefon z radiem i będę szedł ulica to też mogą mi zrobić zdjęcie i będę musiał płacić karę? Chory kraj
Czyli kawałek tkaniny zarzucić na ekran w samochodzie i po kłopocie.
A może by tak zacząć od umożliwienia ludziom płacenia abonamentu całkowicie online, bez podpisywania papierów i wysyłania w kopercie? Mamy 2026 rok! JDG można założyć online nie wychodząc z domu, a żeby zarejestrować odbiornik i zapłacić głupi abonament za radio, trzeba odsyłać dokumenty z poczty XD
Coś niespotykanego już w prywatnym biznesie w dzisiejszych czasach, nadal nie do opanowania przez beton Poczty Polskiej.
Jedyne co temu państwu wychodzi to zamordyzm własnych obywateli ! Podatek, podatek,podatek w dodatku to się rozkręca dopiero bo trzeba zaraz będzie SAFE spłacać dzięki Rudemu
Dodaj opinię